Hlavní město připravilo transformaci svého bytového fondu

11.09.2011 14:46

Bytový výbor pražského zastupitelstva schválil včera jeden z nejdůležitějších dokumentů nutný pro bezproblémovou správu majetku hlavního města. Materiál se jmenuje „Transformace majetku hl. m. Prahy tvořeného bytovým fondem nesvěřeného Statutem hl. m. Prahy městským částem formou prodeje“.

Hlavní město připravilo transformaci svého bytového fondu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Svoboda

„Pod tímto složitým názvem se skrývá jednoduchý mechanismus. Hlavní město by mělo během krátké doby prodat zhruba polovinu svého bytového fondu. Prodej druhé poloviny není možný, protože tyto byty byly postaveny s pomocí dotací," řekl předseda bytového výboru Roman Petrus.

„Výtěžek z prodeje bude určen na sociální bydlení, tedy na byty pro seniory a startovací byty pro mladé rodiny," doplňuje radní hlavního města pro bytovou oblast Petr Dolínek.

Výbor všemi přítomnými hlasy schválil také pravidla pro prodej bytového fondu. Ten se z větší části prodává po celých bytových celcích, tedy po domech. Pouze menší část se týká přímo konkrétních bytových jednotek.

„Na brzkém jednání Výboru pro bydlení předložím materiál, který bude obsahovat přesné vymezení celého prodeje, včetně soupisu ulic, kde k prodeji dojde," upřesňuje radní Dolínek.

„Schválený materiál rozšířený o tento seznam by po projednání v Radě hlavního města Prahy mohl být předložen už na říjnovém zastupitelstvu," dodal Roman Petrus.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Magistrát hl.m. Prahy

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ostrava: Nový kotel mohou domácnosti získat i bez vlastních úspor

21:18 Ostrava: Nový kotel mohou domácnosti získat i bez vlastních úspor

Město Ostrava poskytne vlastníkům rodinných domů, kteří si chtějí vyměnit starý kotel za nový ekolog…