Hluboká nad Vltavou: Nová tenisová víceúčelová hala rozšíří nabídku sportu i cestovního ruchu

30. 4. 2020 20:51

Zastupitelé města Hluboká nad Vltavou v pondělí 27. dubna schválili příspěvek 8 miliónů korun na spolufinancování nové tenisové víceúčelové haly, s jejíž výstavbou se počítá v místním sportovním areálu.

Hluboká nad Vltavou: Nová tenisová víceúčelová hala rozšíří nabídku sportu i cestovního ruchu
Foto: Jitka Erbenová, Wikimedia Commons
Popisek: Hluboká nad Vltavou
reklama

Tělovýchovná jednota Hluboká nad Vltavou svou investiční akci včetně projektu připravovala dva roky. Podle předsedy spolku Karla Váchy st. by nová hala měla být postavena do konce roku. „Pro město je i v této těžké době důležité podpořit investice, které zlepší služby pro občany města a zároveň vytvoří atraktivní cíl pro návštěvníky“ doplnit starosta Tomáš Jirsa.

„V hale se nebude hrát jen tenis. Kromě sportovních akcí bude vhodným prostorem i pro pořádání nejrůznějších kongresů a konání společenských akcí menšího rozsahu,“ dodal místopředseda TJ Hluboká nad Vltavou a hlubocký radní Jindřich Soukal, který předsedá městské komisi cestovního ruchu.

„Nová hala rozšíří nabídku sportovního vyžití a přispěje k dalším možnostem rozvoje cestovního ruchu v naší turistické oblasti,“ vítá stavbu i radní David Šťastný, šéf destinační společnosti Českobudějovicko – Hlubocko.

Celkový rozpočet nové tenisové účelové haly ve výši 42 milionů korun z velké části pokryjí státní dotace. Investor získal 30 milionů korun od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky. Osmimilionový příspěvek odsouhlasili zastupitelé města Hluboká nad Vltavou a zbývající čtyři miliony korun věnují soukromí partneři a členové TJ. „Dary od jednotlivců se pohybují od deseti do patnácti tisíc, částky od větších partnerů jsou ve statisících korun,“ upřesnil Jindřich Soukal.

Jednopatrová tenisová víceúčelová hala má půdorys 38 x 36 metrů. Vejdou se do ní dvě tenisová hřiště a zázemí.

TJ Hluboká nad Vltavou, z. s., působí v Hluboké nad Vltavou téměř 30 let. Provozuje sportovní, tělovýchovné, turistické a kulturně výchovné činnosti v rámci zapojení do sportovních svazů, unií a klubů. Vytváří tak široký prostor pro užití sportovišť pro zájemce z řad mládeže i široké veřejnosti. V čele rady tohoto spolku působí předseda, kterým je od roku 2015 Karel Vácha starší.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šumperk: AQUAcentrum skrylo vodu pod plachtu

14:56 Šumperk: AQUAcentrum skrylo vodu pod plachtu

Pouhých třiapadesát dnů v uplynulých sedmi měsících byl pro milovníky plavání a saunování otevřen kr…