Hluboká nad Vltavou: Velikonoce budou!

23.02.2021 9:15

Vyrazit s rodinou, přítelem či jen tak sám do přírody, to je paráda. A když k tomu máte cíl, je to čistá radost. A právě takovouto radost si pro návštěvníky města Hluboká nad Vltavou připravili pořadatelé tradiční akce Velikonoce na Hluboké.

Hluboká nad Vltavou: Velikonoce budou!
Foto: Jitka Erbenová, Wikimedia Commons
Popisek: Hluboká nad Vltavou
reklama

Od velikonoční neděle až do konce května budete moci hledat v hlubockých hvozdech sedmadvacet umělecky ztvárněných kraslic.

Stezka za obřími kraslicemi zavede i letos vášnivé hledače do odlehlejších hlubockých koutů. Básník by se nebál napsat, že zde lišky dávají dobrou noc. "Abychom dodrželi nutná opatření, která v souvislosti s nouzovým stavem panují, rozhodli jsme se tento rok rozmístit vajíčka mimo centrum obce,“ osvětluje hlavní organizátorka akce paní Valerie Chromá z Hope 4 you z.s..

„Letošní oslava příchodu jara v Hluboké nad Vltavou, s níž je výstava kraslic spojena, přeje, podobně jako loni, spíše introvertům. To však neznamená, že budou návštěvníci města ochuzeni o zážitek z organizovaných her či doprovodných běhů. Vše jsme přizpůsobili současným pravidlům. Například běžecké okruhy si budou moci endorfinoví nadšenci zaběhnout kdykoliv s pomocí aplikace, která jim určí správnou trasu,“ doplňuje vynucené změny pan Jan Vlasák.

„Velikonoce na Hluboké jsou od začátku součástí charitativního projektu Řetěz naděje, který pomáhá potřebným. Ani letos se, i přes všechna úskalí, této idey nechceme vzdát. Z výtěžku bychom rádi uhradili čtyřleté Adélce Křiváčkové z Bavorovic, která se narodila s rozštěpem páteře, rehabilitace. Její silný příběh nás doslova dojal,“ popisuje myšlenku projektu a dodává své odhodlání pomáhat pan Petr Mach.

"Město Hluboká nad Vltavou je pyšné na to, že v něm žijí lidé, kteří ve svém volném čase vymýšlejí nápady, jak zlepšit život občanům a zpříjemnit pobyt návštěvníkům našeho městečka. I proto jsme od počátku hrdým generálním partnerem akce Velikonoce na Hluboké," dodává starosta města Ing. Tomáš Jirsa.

Aktuální informace na facebooku Velikonoce na Hluboké či ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Polička: Město areál firmy KOH-I-NOOR Ponas nekoupí

13:07 Polička: Město areál firmy KOH-I-NOOR Ponas nekoupí

Jednání Zastupitelstva města Poličky přineslo konečné rozhodnutí o tom, zda město Polička koupí či n…