Hodkovice nad Mohelkou: Na letišti budou vypuštěni do volné přírody sysli

20.07.2017 13:47 | Zprávy
autor: PV

V rámci záchranného programu Agentury ochrany a přírody se v pondělí 24. července v podvečer uskuteční vypouštění sysla obecného na lokalitě letiště v Hodkovicích nad Mohelkou.

Hodkovice nad Mohelkou: Na letišti budou vypuštěni do volné přírody sysli
Foto: hodkovicenm.cz
Popisek: Hodkovice nad Mohelkou

Vypouštění syslů na lokalitě Hodkovice nad Mohelkou bude realizováno v rámci „Záchranného programu sysla obecného v České republice“, který je schválen a řízen MŽP ČR a realizován prostřednictvím Agentury ochrany přírody a krajiny ČR (AOPK). Sysel obecný je kriticky ohroženým druhem a požívá tak nejvyšší ochrany dle zákona o ochraně přírody a krajiny .

Lokalita letiště Hodkovice nad Mohelkou je dlouhodobě evidovanou a sledovanou lokalitou sysla obecného. Poslední roky se však populace výrazně snížila, nyní zde přežívá zřejmě jen jeden jedinec.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Mohu vás požádat o vyjádření?

Je to, co píše Rajchl pravda? U něj jeden nikdy neví. A jestli ano, jak to vysvětlíte? Děkuji https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Rajchl-PRO-Kontrakt-Fialovy-vlady-je-nejhorsi-na-svete-791747 Děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem: Město ukáže, kolik talentu mezi seniory máme

7:17 Ústí nad Labem: Město ukáže, kolik talentu mezi seniory máme

Výtvarná a literární soutěž SEN-ART 2026 nabízí jedinečný prostor pro všechny seniory nad 60 let.