Hodonín: Lidé bez domova po sobě uklidili

07.04.2021 17:39

Velký jarní úklid se nevyhnul ani lidem bez přístřeší. Provedli jej na pokyn asistentů prevence kriminality a strážníků městské policie v minulých dnech u vlakového a u autobusového nádraží. Nasbírali po sobě padesát pytlů odpadu.

Hodonín: Lidé bez domova po sobě uklidili
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Náměstí v Hodoníně
reklama

Lidé bez domova po sobě uklidili Velký jarní úklid se nevyhnul ani lidem bez přístřeší. Provedli jej na pokyn asistentů prevence kriminality a strážníků městské policie v minulých dnech u vlakového a u autobusového nádraží. Nasbírali po sobě padesát pytlů odpadu. Obr Právě v místech, kde stával v minulosti kovový most přes železniční trať - u parovodu - se lidé bez domova scházejí a zůstává po nich nepořádek.

Anketa

Je Janek Ledecký dezinformátor?

33%
67%
hlasovalo: 8226 lidí

To se rozhodli změnit dva asistenti prevence kriminality spolu se strážníkem městské policie a vyzvali osoby, které se na tomto místě scházejí, k velkému úklidu. Zajistili k němu také pytle. „Na konci akce bylo nasbíráno čtyřicet pytlů odpadu, které budou odvezeny na sběrný dvůr,“ informoval o výsledku jarního úklidu ředitel městské policie Jindřich Vašíček.

Nejednalo se o první takovou akci. „Stejným způsobem postupovali asistenti prevence kriminality spolu se strážníky minulý týden u vraků dvou vozidel na parkovišti u autobusového nádraží,“ říká ředitel policie Vašíček. Lidé bez domova v těchto vracích přespávali a také je zaplnili odpadky, bylo jich na deset pytlů.

Jeden z autovraků se již podařilo po dohodě s majitelem odtáhnout a zlikvidovat firmou, která se touto činností zabývá. Druhý vrak na místě zatím zůstal, protože s jeho majitelem z Prahy se nelze zkontaktovat. Autovrak navíc stojí na soukromém pozemku. Záležitost tak strážníci postoupili k řešení silničnímu správnímu úřadu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Olomouc: Z klubu seniorů vzniklo mobilní očkovací centrum

21:17 Olomouc: Z klubu seniorů vzniklo mobilní očkovací centrum

Prostory klubu seniorů v Přichystalově ulici 70 se na jedno dubnové dopoledne proměnily v malé očkov…