Hodonín: Rekreační přístav by měl vzniknout na Očovských loukách

18.01.2020 7:35

Variantu rekreačního přístavu s umístěním na pomezí Očovských luk a lesa doporučili radní města na svém posledním jednání koncem loňského roku. Požadují, aby Ředitelství vodních cest ČR pokračovalo s touto variantou umístění přístavu v projekčních a přípravných pracích pro přístav v Hodoníně.

Hodonín: Rekreační přístav by měl vzniknout na Očovských loukách
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Náměstí v Hodoníně
reklama

V posledních pěti letech vzniklo několik studií a variant umístění budoucího přístavu na staré Moravě i mimo ni, včetně propojení s plavební komorou, která má vyrovnávat přibližně metrový rozdíl hladin současné i staré Moravy. Proti některým variantám umístění přístavu se v minulosti postavila část veřejnosti, především kvůli blízkosti obytné zástavby.

„Z uvedených návrhů se jako nejvhodnější jeví varianta přístavu U Jezu na hraně Očovského lesa a luk. Návrh zohledňuje jak větší vzdálenost od obytné zástavby, tak potenciál rozvoje přístavu,“ přiblížil výhody varianty Dalibor Novák z odboru rozvoje města. Přístav má uvažovanou kapacitu pro asi 80 plavidel a na hlavní tok řeky Moravy by byl napojen vybudovaným plavebním kanálem chráněným protipovodňovými vraty. „V další fázi příprav budou následovat biologické průzkumy území a dopracování záměru pro proces posuzování vlivů na životní prostředí,“ doplnil Novák.

Záměr vybudovat v Hodoníně rekreační přístav trvá přibližně devět let. Za tu dobu vzniklo několik studií, posudků a uskutečnila se řada jednání. Jejich intenzita nabývá na síle zejména v posledních dvou letech v souvislosti s plánovaným napojením Baťova kanálu na řeku Moravu u Rohatce. To má být hotovo do roku 2023 a malá plavidla se pak z Baťova kanálu dostanou až k Hodonínu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ostrava: Dopravní podnik zintenzivní spojení na lince 8

21:16 Ostrava: Dopravní podnik zintenzivní spojení na lince 8

Od března začne platit nový jízdní řád Dopravního podniku Ostrava. Výrazně zintenzivní dopravní spoj…