Hodonín: Symfonici a Svatopluk získali uznání

14.09.2018 16:51

Poděkování Jihomoravského kraje za dlouholetou činnost v oblasti kultury a reprezentaci v tuzemsku i zahraničí dnes převzali zástupci Hodonínského symfonického orchestru a smíšeného pěveckého sboru a Divadelního spolku Svatopluk. Oba soubory reprezentují jižní Moravu dlouhá léta. První soubor od roku 1955 a Svatopluk s krátkými přerušeními dokonce už od roku 1860.

Hodonín: Symfonici a Svatopluk získali uznání
Foto: wikipedia
Popisek: Hodonín
reklama

Desítka zástupců dvou významných hodonínských souborů, které se pohybují v oblasti kultury již po mnoho let a sklízejí uznání doma i v zahraničí, se dnes setkala v obřadní síni hodonínské radnice s krajským radním Tomášem Soukalem, zodpovědným za oblast kultury a památkové péče, starostou města Milanem Lúčkou a místostarostou Jiřím Jandou. Radní Soukal poděkoval oběma souborům za šíření kultury a tradic jižní Moravy i reprezentaci města a kraje. Za dobu své existence členové souborů odehráli mnoho představení a potěšili posluchače a diváky nejen na mnoha místech Jihomoravského kraje, ale i v České republice a v zahraničí, uvádí se v děkovném dopise. Gratulace a poděkování převzali vedoucí souborů Michal Bešta a Běta Švancarová.

Hodonínský symfonický orchestr a smíšený pěvecký sbor jsou příspěvkovou organizací města a jsou činní od roku 1955. Každý rok připravují nejméně tři programy, s kterými se představují na Vánoce, na jaře a na podzim. Jak orchestr, tak pěvecký sbor má 45 až 50 členů, a když účinkují spolu, představí se posluchačům 90 – 100 členné těleso. Nejbližší vystoupení v Hodoníně plánují na 17. listopadu v kostele sv. Vavřince, kde představí Mozartovo Requiem.

Divadelní spolek Svatopluk, který působí pod hlavičkou Domu kultury Hodonín, má dlouholetou tradici. Letos slaví již 158 let od svého založení. V minulosti je zastřešovalo mnoho organizací i výrobních závodů. V současné době má soubor 30 členů, kteří pro letošní sezónu nastudovali dvě hry pro dospělé a jednu pohádku pro děti. V letošním roce se herci souboru představili s hrou „Tomášku, domů!“ 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kroměříž: Školy se připravují na zahájení výuky, začne 1. září

21:30 Kroměříž: Školy se připravují na zahájení výuky, začne 1. září

Základní školy zřizované městem Kroměříž se připravují na začátek nového školního roku. Všechny zahá…