Hodonín: Ulice Brandlova zkrásněla

26.11.2017 6:33

Po čtyřech měsících skončily stavební práce v ulici Brandlova na sídlišti Rudolfa Filipa, které uzavřely další etapu již dříve započatého projektu regenerace tohoto sídliště. Ulice se změnila a nebývale prohlédla. Obyvatelé této části Hodonína se dočkali nejen úprav zpevněných ploch a chodníků, ale mají také nové parkovací plochy, autobusovou zastávku a náhradní zeleň.

Hodonín: Ulice Brandlova zkrásněla
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Náměstí v Hodoníně
reklama

Regenerace panelového sídliště probíhá postupně od loňského roku, aby co nejméně narušila chod sídliště a život jeho obyvatel. V jarních měsících letošního roku byla dokončena oprava a prodloužení části komunikace ulic Vančurova a Sídlištní až po garáže u železniční trati. V létě pak začaly další stavební práce a další etapa projektu v ulici Brandlova. „Upraveno bylo celkem 75 kolmých parkovacích stání, včetně 6 stání pro osoby tělesně postižené. Přibylo 41 nových parkovacích míst, zbývající stání jsou nově opravena,“ sdělila Martina Janíková z odboru investic a údržby. Součástí provedených prav v ulici Brandlova je také nové kontejnerové stání z betonové dlažby a autobusová zastávka s přístřeškem.

Pěší mají k dispozici dlážděné chodníky a pro větší bezpečnost vznikly přechody pro chodce. Jsou osvětleny led-svítidly, stejně tak jako stožáry veřejného osvětlení. Před započetím stavebních prací se muselo vykácet 9 přerostlých stromů, za které je nyní nově vysazeno 10 kusů listnatých stromů. Jedná se o ozdobné pilovité třešně a také záhony jsou osázeny 53 keři tavolníku.

Stavební práce za 9,5 milionu korun provedli zaměstnanci společnosti SWIETELSKI stavební s.r.o. a byly skončeny v polovině listopadu. Na projekt získalo město dotaci ve výši 4 milionů korun z rozpočtu Ministerstva pro místní rozvoj ČR z programu Podpora bydlení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Uherské Hradiště: Už víme, kdo letos převezme Cenu Vladimíra Boučka

21:10 Uherské Hradiště: Už víme, kdo letos převezme Cenu Vladimíra Boučka

Cena Vladimíra Boučka za zachování a rozvoj lidové umělecké výroby udělovaná od roku 2005 městem Uhe…