Hodonín: Začíná stavba odkanalizování Výhonu. Čekají nás částečné uzavírky

21.01.2021 21:49

S novým rokem začaly stavební práce dlouho připravovaného projektu odvedení dešťových vod z území Výhonu přes retenční nádrž do Očovského járku. Práce se uskuteční v několika etapách. Budou trvat do 31. července 2021 a vyžádají si několik uzavírek. V první fázi se dotknou hlavně obyvatel sídliště Jihovýchod a části ulice Partyzánská.

Hodonín: Začíná stavba odkanalizování Výhonu. Čekají nás částečné uzavírky
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Náměstí v Hodoníně
reklama

V době od 25. ledna do 14. února 2021 začnou práce v prostoru křižovatky ulic Konečná a Jižní na sídlišti Jihovýchod. V této souvislosti bude ve stejné době uzavřeno parkoviště u kotelny pro potřeby staveniště. Původně avizované uzavření parkoviště po celou dobu stavby se nakonec po připomínkách obyvatel sídliště a po zásahu starosty města neuskuteční. Uzavření parkoviště se omezuje pouze na nezbytné minimum.„Nelze připustit, aby v lokalitě s tak vysokou koncentrací obyvatel a aut bylo vyřazeno užívání jednoho z největších parkovišť na více než půl roku,“ komentuje změnu starosta města Libor Střecha. „Úředníci musejí hledat i jiné možnosti řešení,“ vysvětluje starosta. Náhradní řešení se našlo, parkoviště tak bude pro obyvatele sídliště uzavřeno jen krátce po dobu stavebních prací v lokalitě.

Kromě krátkodobého uzavření parkoviště v době od 25. ledna do 14. února bude dočasně přemístěna i autobusová zastávka MHD Hodonín, Luční, a to od parkoviště na druhou stranu ul. Okružní.

Od 25. ledna začnou také stavební práce v ulici Partyzánská, a to v úseku od Brandlovy ulice po okružní křižovatku s ulicemi Dukelských hrdinů, Měšťanskou a Konečnou. V této souvislosti bude uzavřena pro dopravu část ulice Partyzánská a dojde také k omezení dopravy na zmíněné okružní křižovatce. Doprava bude vedena v jedné polovině kruhové křižovatky a z obou stran Měšťanské ulice ji bude řídit světelné signalizační zařízení (semafory). Práce na křižovatce se budou provádět v podzemí, avšak po celou dobu bude třeba vyloučit dopravu na povrchu. Stavební práce v Partyzánské ulici i na okružní křižovatce potrvají do 16. dubna 2021.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihlava: V areálu Český mlýn se v pondělí začne stavět pumptrack

20:23 Jihlava: V areálu Český mlýn se v pondělí začne stavět pumptrack

Na staveništi začnou od pondělí 1. března platit bezpečnostní opatření. Město prosí kolemjdoucí, aby…