Holešov: Památník Smíření na náměstí sv. Anny bude odhalen v něděli

08.10.2020 15:03

Citlivá rekonstrukce areálu náměstí sv. Anny včetně Masných krámů bude završena odhalením Památníku Smíření, jehož autorem je významný moravský sochař Ondřej Oliva.

Holešov: Památník Smíření na náměstí sv. Anny bude odhalen v něděli
Foto: wikipedia
Popisek: Holešov.
reklama

Kovová socha ve tvaru stromu, symbolizující smíření jednotlivých náboženství, která se v Holešově setkávala, prolínala a často spolu i bojovala - katolicismu, protestantismu a judaismu - je umístěna na symbolické místo - naproti kostelu sv. Anny, který byl původně modlitebnou Jednoty českobratrské a v těsném sousedství bývalého židovského města. Kmen stromu kmen budou zdobit bronzové stuhy, na kterých je nápis „Miluj bližního svého jako sebe samého“ a to v češtině (protestantské denominace), latině (římští katolíci) a hebrejštině (judaisté).

Město využije návštěvu doyena diplomatického sboru v České republice, apoštolského nuncia, J.E. Charlese Balvy, který v neděli 11. října dopoledne pravděpodobně bude sloužit ve farním kostele Nanebevzetí Panny Marie slavnou mši sv. Po této mši by se apoštolský nuncius měl zúčastnit odhalení Památníku Smíření, na které je zván rovněž biskup Jednoty bratrské a brněnský rabín.

Památník tak bude dominovat souběžně dokončenému náměstí sv. Anny, které by se mělo stát novým společenským a kulturním centrem města Holešova.

V odpoledních hodinách pak proběhne divadelní představení o sv. Janu Sarkandrovi, které předvedou členové farního divadla.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český Krumlov: Památkově chráněný most ve Starých Dobrkovicích čeká generální rekonstrukce

17:56 Český Krumlov: Památkově chráněný most ve Starých Dobrkovicích čeká generální rekonstrukce

Do konce října potrvá rekonstrukce kamenného mostu přes koryto říčky Polečnice ve Starých Dobrkovicí…