Hradec Králové: Hasičský stadion vzniká s podporou města

19.05.2016 12:13 | Zprávy
autor: PV

Osm milionů korun vyčlenilo město Hradec Králové za poslední tři roky ze svého rozpočtu pro Hasičský sbor Královéhradeckého kraje na rekonstrukci hasičského stadionu pro výcvik a požární sport.

Hradec Králové: Hasičský stadion vzniká s podporou města
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové

Nachází se mezi ulicemi Brněnská, Botanická a 17. listopadu. Kromě profesionálních hasičů ho využijí i dobrovolní hasiči zřizovaní městem. Jeho první etapa, na jejíž rekonstrukci město přispělo částkou šest milionů korun, byla otevřena dnes. 

Na financování rekonstrukce v celkové hodnotě přesahující dvacet milionů korun se podílejí stát, Královéhradecký kraj i město Hradec Králové. Město na první etapu přispělo částkou šest milionů korun a další dva miliony jsou určeny na výstavbu etapy druhé. „Na hřišti se budou na požární výjezdy připravovat i dobrovolní hasiči zřizovaní městem. Hřiště může být zejména využíváno k výcviku práce ve výškách na cvičné věži, nebo ke zvyšování fyzické kondice všech dobrovolných hasičů,“ doplňuje jejich velitel Jiří Kubec.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Konkurenceschopnost Evropy

Můžete ten váš plán, jak posílit konkurenceschopnost Evropy představit i nám? Já se bojím, že Evropě ujel vlak, do kterého půjde nasednout už dost těžko.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zlín: Festival Noc práva v budově soudu, v Čiperově vile i na UTB

10:23 Zlín: Festival Noc práva v budově soudu, v Čiperově vile i na UTB

Město poprvé přivítá festival Noc práva, který nabídne exkurze a simulovaná soudní jednání, přednášk…