Hradec Králové: Město dál podporuje prestižní akce z Calendaria Regina

25. 10. 2019 9:15

Vedení města se setkalo s některými zástupci kulturních akcí, zařazených do Calendaria Regina. Společně probrali systém hodnocení přerozdělovaných dotací a rovněž možnost, jak ho vylepšit. Výše dotací, která byla zastupiteli odsouhlasena, se nijak měnit nebude.

Hradec Králové: Město dál podporuje prestižní akce z Calendaria Regina
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové
reklama

„Došlo k setkání, na kterém jsme si vzájemně vyjasnili svá stanoviska, vyslechli jsme některé připomínky části pořadatelů kulturních akcí a dohodli jsme se, že některé z těchto připomínek využijeme při dalším vyhlašování programu Regina. Na druhou stranu jsme si dnes řekli, že nadále chceme počet akcí zredukovat na ty, které budou skutečně těmi nejprestižnějšími. Jinak naši morální podporu samozřejmě mají jak organizátoři, tak celé akce. Jejich aktivit si skutečně velmi vážíme. Bohužel není možné jim poskytnout prostředky v takové výši, v jaké si představují,“ sdělil primátor Alexandr Hrabálek.

Zástupci organizátorů společenských a kulturních akcí, kteří se plánovaného setkání zúčastnili, chtěli například vědět více o způsobu přerozdělování finančních prostředků na základě doporučení hodnoticí komise, podle něhož rozhodovala rada i zastupitelstvo města. „Je pravdou, že doposud komise pouze bodovala jednotlivé akce, přičemž organizátoři si přáli mít nějakou slovní zpětnou vazbu. Budeme se snažit na tomto zapracovat a hodnocení rozšířit o slovní vyjádření komise,“ dodává Hrabálek.

Výše finančních příspěvků, o kterých rozhodla rada a zastupitelstvo, zůstane neměnná. „Ti, kterým se finančního příspěvku nedostalo, mají šanci využít ještě jiné dotační tituly, které město vypisuje. Kromě finančního příspěvku, který jsme akcím z programu Regina poskytli, mají akce ještě výhody jako například zábor veřejného prostranství zdarma,“ sdělila náměstkyně primátora pro oblast kultury Monika Štayrová s tím, že o výši finančního prostředku pro CIAF se v současné době stále jedná.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Litoměřice: Svozová firma se potýká s nedostatkem lidí

6:32 Litoměřice: Svozová firma se potýká s nedostatkem lidí

Nárůst nemocnosti a povinnost testování zaměstnanců větších firem na Covid-19 daná vládním nařízením…