Hradec Králové: Město pronajme jedenáct nových bytů na Pražské třídě

31.01.2023 16:01 | Tisková zpráva

Během loňského roku byla dokončena rekonstrukce bytového domu na Pražské třídě 559, kde vzniklo jedenáct nových bytů. Právě ty město nyní nabízí k pronájmu.

Hradec Králové: Město pronajme jedenáct nových bytů na Pražské třídě
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové

Výběrové řízení na nové nájemce bude probíhat do konce února, noví obyvatelé domu by se sem mohli začít stěhovat na začátku května. 

Anketa

Chcete, aby Babiš vedl ANO do parlamentních voleb jako lídr a kandidát na premiéra?

91%
5%
hlasovalo: 22634 lidí

„Možnosti bydlení v dnešní době jsou velmi omezené, jelikož bytů je stále nedostatek a poptávka je vysoká. Díky těmto jedenácti novým bytům můžeme lidem poskytnout krásné bydlení, v jehož blízkosti se nachází autobusová zastávka, škola i obchody,“ uvádí náměstek primátorky pro oblast správy majetku města Pavel Vrbický. V budově se nachází celkem jedenáct bytů, šest s dispozicí 3+kk, tři byty 2+kk a dva byty 1+kk. Všechny byty v objektu Pražská 559 jsou nově zrekonstruované, mají nové kuchyňské linky a koupelny vybavené buď sprchovým koutem nebo vanou. Ke každému bytu náleží jedno parkovací místo přímo u domu. „Nejmenší byt je dispozičně 1+kk o rozloze 42,2 metrů čtverečních, naopak největší byt nabízí bezmála sto metrů čtverečních. Vedle toho patří k objektu také část přilehlé zahrady, kterou budou moci nájemci využívat,“ doplňuje náměstek Vrbický. Žadatelé, kteří nabídnou nejvyšší nájemné a splní podmínky výběrového řízení, budou městem osloveni a bude jim nabídnuto uzavření smlouvy. 

Během února mohou zájemci využít nabídky prohlídky všech bytů. Konat se budou ve třech termínech, a to ve středu 8., v úterý 14. a v pondělí 20. února, vždy v čase od 15:30 do 16:30 hodin. V případě zájmu je třeba vyplnit žádost o byt, která je k dispozici na webových stránkách města a na stránkách odboru správy majetku města. Vyplněné žádosti včetně požadovaných příloh jsou přijímány do 28. února do 15 hodin. Po uplynutí lhůty pro podání přihlášek budou obálky všech zájemců otevřeny na veřejném otevírání obálek, které se uskuteční 8. března ve 14 hodin v zasedací místnosti č. 94 v druhém patře levého křídla Magistrátu města Hradec Králové. V případě, že o stejný byt požádá více žadatelů a nabídnou i stejnou výši nájemného, bude provedeno losování o určení pořadí. Další podrobnosti o výběrovém řízení jsou k dispozici na úřední desce zde.

Rekonstrukce objektu Pražská 559 byla zahájena v roce 2020, kvůli omezením v souvislosti s covidovou situací v průběhu stavby se dokončení o několik měsíců zdrželo. V rámci stavebních úprav došlo například k výměně topení a oken, opravena byla také střecha a budova získala novou fasádu. Celá rekonstrukce město vyšla na více než 26,1 milionu korun bez DPH.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

JUDr. Ondřej Veselý byl položen dotaz

Pane Judr.Veselý,

jak vám mohou dnes věřit občané jako levici ? Nu a tak jdou na ty demonstrace s těmito jak jste napsal "Dezoláti " z levice krom slov napsaných na PL, dnes není vidět jiná snaha. Nebo si myslíte, že současná vláda se bude řídit vašimi doporučeními ? Byla jsem vašim voličem a mnoho mých známých, vá...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Opava: Rekonstrukce zimáku začne v dubnu

21:23 Opava: Rekonstrukce zimáku začne v dubnu

Rekonstrukce a přístavba zimního stadionu v Opavě může začít. Radní schválili smlouvu s firmou PKS s…