Hradec Králové: Město začne využívat dron

15.08.2019 9:15

Radní odsouhlasili nákup dronu pro magistrát města, který budou používat zaměstnanci různých odborů i městské organizace. Přístroj včetně náhradních dílů a příslušenství přijde na zhruba 85 tisíc korun. Během týdne město vypíše výběrové řízení na dodavatele dronu, používat by ho pak mohlo zhruba od přelomu září a října.

Hradec Králové: Město začne využívat dron
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové

„Dron bude využívat řada odborů magistrátu města, umožní jim zejména pracovat s kvalitnější fotodokumentací. Týká se to například odboru památkové péče, odboru rozvoje města nebo odboru hlavního architekta. Odbor životního prostředí bude moci identifikovat místa významná z pohledu životního prostředí nebo černé skládky. Využitelný bude například i v rámci krizového řízení, bude možné monitorovat trasy k místu mimořádné události, povodňové a zaplavené oblasti v případě přírodní katastrofy a také bude přínosem při vyhledávání osob v terénu i v objektech v případech, kdy potřebují pomoc,“ uvádí tajemnice magistrátu města Markéta Bartušová.

Z městských společností bude dron nejvíce pomáhat v práci technickým službám a městským lesům. Sloužit bude ve většině případů k monitoringu a analýze současného stavu problematických oblastí. O využívání zařízení projevila zájem také městská policie. „Uvažujeme o zapojení mobilní služebny jako mezičlánku mezi dronem a operačním pracovištěm nebo dronem a bezpečnostní radou města při krizových situacích,“ řekl ředitel městské policie Miroslav Hloušek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Olomouc: Obnovený vodopád v Bezručových sadech brzy čekají první zkoušky

18:33 Olomouc: Obnovený vodopád v Bezručových sadech brzy čekají první zkoušky

Hotová stavební část a téměř hotová technologie. Příští týden první zkouška provozu. Tak na tom mome…