Hradec Králové: Na přestavbu dopravního uzlu před zimním stadionem získalo město dotaci

4. 5. 2021 15:59

Na podzim loňského roku zahájila v prostoru před hradeckým zimním stadionem stavební společnost rozsáhlé úpravy dopravního uzlu, dostavují a opravují se chybějící cyklostezky a chodníky.

Hradec Králové: Na přestavbu dopravního uzlu před zimním stadionem získalo město dotaci
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové
reklama

Městu se na tuto akci podařilo získat Rozhodnutí na dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu ve výši více než 4,2 milionu korun, její přijetí dnes schválila rada města. Celá investiční akce města za přibližně 15 milionů korun bez DPH zatím pokračuje podle stanoveného harmonogramu, práce by měly být hotové koncem června.

„Cílem tohoto projektu je vytvořit funkční a bezpečné podmínky pro chodce a cyklisty v našem městě. Propojeny budou trasy mezi Jiráskovými sady, Křižíkovou ulicí, ulicí Československé armády, Komenského ulicí, lávkou přes Orlici a zimním stadionem. Hned na začátku tohoto investičního záměru jsme požádali o dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu v rámci bezpečnosti dopravy a cyklodopravy,“ informuje náměstkyně primátora pro oblast dotací Monika Štayrová. Město má na základě Rozhodnutí o poskytnutí dotace v rámci Integrovaného regionálního operačního programu přislíbenou dotaci ve výši více než 4,2 milionu korun. „Díky této dotaci se nám podaří ušetřit téměř třetinu financí, které jsme do této investiční akce měli vložit,“ doplňuje náměstkyně Štayrová.

Úpravy prostoru před zimním stadionem mají být hotové do konce června. „Stavební práce zatím pokračují podle stanoveného harmonogramu, většinu jich už máme za sebou. Dokončena je část před zimním stadionem a cyklostezka směrem k „Hučáku“, upravovat se zde bude už jen zeleň. Práce se teď přesunuly před hotel Zimní stadion, kde se buduje nové parkoviště,“ říká investiční náměstek primátora Jiří Bláha. V následujících týdnech bude instalováno veřejné osvětlení a městský mobiliář – lavičky, stojany na kola apod.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plzeň spustila vylepšenou verzi Elektronického portálu občana

18:09 Plzeň spustila vylepšenou verzi Elektronického portálu občana

Vyřízení úředních záležitostí je nyní pro Plzeňany ještě snazší, a to díky nové verzi Elektronického…