Hradec Králové: Před magistrátem bude tradičně vlát vlajka pro Tibet

09.03.2021 11:28 | Zprávy

Ve středu 10. března bude před královéhradeckým magistrátem vyvěšena tibetská vlajka. Město se tak již po sedmnácté připojuje k symbolické kampani Vlajka pro Tibet. Vyvěšení vlajky již v únoru odsouhlasila rada města.

Hradec Králové: Před magistrátem bude tradičně vlát vlajka pro Tibet
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové

Kampaň Vlajka pro Tibet vznikla v polovině devadesátých let v západní Evropě. Dne 10. března si jejím vyvěšením prakticky celý svět připomíná potlačení protičínského povstání v hlavním městě Tibetu Lhase, po němž odešel do exilu nejvyšší představitel Tibetu, čtrnáctý dalajláma. „Pro Hradec je to jakési tradiční připojení se k této kampani, která je zároveň připomenutím památky obětem povstání, které v roce 1959 potlačili čínští vojáci. Současně to obecně vnímáme jako podporu všem utlačovaným národům a národnostním menšinám na celém světě,“ říká Alexandr Hrabálek, primátor města Hradec Králové.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Eva Decroix, Ph.D., MBA byl položen dotaz

Opravdu je podle vás horší Babiš než Okamura?

Vy byste čistě teoreticky raději spolupracovala s SPD než s ANO? Vím, že nechcete spolupracovat ani s jedou ze stran, ale vaše tvrzení, že je zlo Babiš a ne Okamura mě překvapilo. A co přesně myslíte tím zlem? Děkuji za vysvětlení. Ptáčková

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Havířov: Národní dny prevence 2025 se letos konaly v Praze

20:36 Havířov: Národní dny prevence 2025 se letos konaly v Praze

Ve dnech 6.–7. listopadu 2025 se v pražském Kongresovém hotelu Olšanka uskutečnil již 5. ročník Náro…