Hradec Králové: S rekonstrukcí mateřské školy Sluníčko začne město příští rok

13.11.2019 10:51

Rozsáhlé rekonstrukce, spočívající ve stavebních úpravách hospodářského pavilonu, jeho vnitřních prostor, realizace rekuperace, výměny a zateplení fasády, a výměna oken čekají mateřskou školu Sluníčko ve Štěfánikově ulici během příštího roku.

Hradec Králové: S rekonstrukcí mateřské školy Sluníčko začne město příští rok
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové
reklama

Včera rada města schválila zadávací podmínky výběrového řízení na zhotovitele této první etapy rekonstrukce, jejíž cena se předpokládá 12,5 milionů korun bez DPH. Finální cenu určí až výsledek výběrového řízení. „Dalším krokem po schválení materiálů je vypsání výběrové řízení na zhotovitele první etapy rekonstrukce mateřské školy Sluníčko. Když se nám podaří vybrat dodavatele a předat staveniště bez delší časové prodlevy, mohlo by se na jaře začít stavět. Hotovo by tak mohlo být nejdéle během listopadu příštího roku. První etapa je prozatím odhadována na 12,5 milionů korun bez DPH, finální cenu určí samozřejmě až výsledek výběrového řízení,“ říká náměstek primátora pro oblast investic Jiří Bláha.

Na tuto investiční akci by mohla být využita dotace. „Plánujeme zažádat o dotaci z Operačního programu životního prostředí. Zatím nelze přesně říct, v jaké výši by mohla být, žádost o ní bude podána do konce letošního roku. Celá rekonstrukce mateřské školy Sluníčko by měla být rozdělena do tří etap probíhající mezi lety 2020–2022,“ doplňuje náměstek primátora pro oblast školství Martin Hanousek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vsetín: Sousedíkův motor sloužil jako hnětač těsta, unikát putuje do expozice Muzea regionu Valašsko

7:35 Vsetín: Sousedíkův motor sloužil jako hnětač těsta, unikát putuje do expozice Muzea regionu Valašsko

Další vzácný exponát přibyl v uplynulých dnech do sbírek Muzea regionu Valašsko. Od soukromého majit…