Hradec Králové: V Kuklenách začne vznikat nové sociální bydlení

05.02.2020 10:51

Nový projekt sociálního bydlení připravuje město v Kuklenách ve stávajícím v domě v Pražské ulici 559. Rekonstrukce budovy by měla být zahájena ještě na podzim letošního roku.

Hradec Králové: V Kuklenách začne vznikat nové sociální bydlení
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové
reklama

Nový projekt umožní navýšit kapacitu sociálního bydlení v Hradci Králové o 11 bytových jednotek. Včera rada města na tuto akci přijala dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj ve výši 21,5 milionu korun, projednávat ji bude ještě zastupitelstvo na začátku března.

„Objekt Pražská 559 je v současné době vyklizen a uzamčen. V rámci kompletní rekonstrukce by mělo dojít například k výměně topení a oken, opravena bude také střecha. Na nový projekt již máme stavební povolení. Až budou veškeré náležitosti spojené se zadávací dokumentací schválené v orgánech města, vyhlásíme soutěž na zhotovitele. Předpokládáme, že rekonstrukce by mohly být zahájeny na podzim letošního roku,“ říká Jiří Bláha, náměstek primátora pro oblast investic. Na tuto akci byla včera radou města přijata dotace ve výši 21,5 milionu korun z Ministerstva pro místní rozvoj, projednat ji ale bude muset ještě zastupitelstvo.

Zrekonstruovaný objekt Pražská 559 by v budoucnu měl nabídnout 11 sociálních bytů. „Chceme podpořit takové projekty, kterými bychom pomohli jednotlivcům i rodinám s dětmi, kteří se ocitli v nepříznivé sociální situaci spojené se ztrátou bydlení. Sociální byty v Hradci Králové jsou určené pro osoby, které jsou schopné dodržovat podmínky nájemního bydlení. Rádi bychom do budoucna počty bytů tohoto typu zvyšovali,“ komentuje Martin Hanousek, náměstek primátora pro oblast sociálních věcí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Uherské Hradiště: Už víme, kdo letos převezme Cenu Vladimíra Boučka

21:10 Uherské Hradiště: Už víme, kdo letos převezme Cenu Vladimíra Boučka

Cena Vladimíra Boučka za zachování a rozvoj lidové umělecké výroby udělovaná od roku 2005 městem Uhe…