Hradec Králové: Ve Slatině vznikla nová ulice Pod Spáleníkem

22. 2. 2021 20:00

V lokalitě nové příměstské zástavby městské části Slatina v Hradci Králové vznikla nová ulice, která ponese název Pod Spáleníkem. Pojmenování na základě návrhu komise místní samosprávy a doporučení komise pro pojmenování ulic dnes schválili zastupitelé.

Hradec Králové: Ve Slatině vznikla nová ulice Pod Spáleníkem
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové
reklama

„Jako první přišla s tímto návrhem komise místní samosprávy, která lokalitu, ve které ulice vznikla, nazývá pod Spáleníkem podle nedalekého kopce Spáleník. Návrh poté posvětila také komise pro pojmenovávání ulic a schválila rada města. Nyní jej odsouhlasilo ještě zastupitelstvo a název je od této chvíle oficiální“ říká vedoucí odboru správního Magistrátu města Hradec Králové Terézia Vitáková. Nově vzniklá komunikace je napojena na Librantickou ulici na konci Slatiny.

V Hradci Králové dojde ke vzniku a pojmenování nové ulice několikrát do roka. „Samozřejmě vznik nových ulic se odvíjí od intenzity stále se rozmáhající výstavby, s kterou souvisí i potřeba pojmenování nových ulic. Někde také může dojít pouze k prodloužení uliční čáry se stávajícím názvem ulice. Všechny tyto změny musí vždy projednávat komise pro pojmenování ulic,“ doplňuje Vitáková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Valašské Meziříčí: Hvězdárna rozšíří svůj geopark

11:11 Valašské Meziříčí: Hvězdárna rozšíří svůj geopark

Geologickou expozici v areálu valašskomeziříčské hvězdárny obohatí nové exponáty.