Hradec Králové: Ve funkci určeného zastupitele bude pokračovat Adam Záruba

26.01.2023 18:35 | Tisková zpráva

Hradecké zastupitelstvo rozhodovalo o obsazení funkce určeného zastupitele, který s odborem hlavního architekta magistrátu města bude pracovat na dokončení územního plánu. Již podruhé byl zvolen Adam Záruba, nynější náměstek primátorky města pro oblast územního plánování, který funkci určeného zastupitele vykonával již poslední dva roky.

Hradec Králové: Ve funkci určeného zastupitele bude pokračovat Adam Záruba
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové

„Rád bych navázal na dosavadní práci, aby co nejdříve mohlo dojít k vydání nového územního plánu. Nyní je v takové fázi, ve které probíhají úpravy návrhu pro opakované veřejné projednání, k tomu by mělo dojít během letošního léta,“ uvádí náměstek primátorky pro oblast územního plánování a nově zvolený určený zastupitel Adam Záruba.

Anketa

Kdo víc rozděluje společnost?

hlasovalo: 41326 lidí

Úkoly určeného zastupitele stanovuje stavební zákon pro každou část procesu pořízení územního plánu. Jedná se zejména o spolupráci s pořizovatelem při vyhodnocení projednání, kdy s ohledem na veřejné zájmy hájí zájmy obce. „Po opakovaném veřejném projednání bude následovat jeho vyhodnocení. Mým cílem je zajistit, aby vše proběhlo bez problémů a co možná nejrychleji,“ doplňuje Záruba.

Tvorba územního plánu v Hradci Králové probíhá od roku 2010. Jeho pořizovatelem je odbor hlavního architekta Magistrátu města Hradec Králové, který je pověřen výkonem činností příslušného úřadu územního plánování. Zhotovitelem je Autorské sdružení Tomáš Vymetálek Architects a architekt Patrik Kotas. Pořizování územního plánu upravuje stavební zákon. S případnými dotazy v rámci tvorby nového územního plánu se mohou občané obracet na odbor hlavního architekta magistrátu města.

Nový územní plán přinese možnost rozvoje města ve všech jeho složkách. Vytváří podmínky pro rozvoj dopravní a technické infrastruktury, občanské vybavenosti a zohledňuje ochranu přírody a krajiny, zejména v chráněných lokalitách. Rozvojové plochy pro bydlení jsou navrženy v přiměřeném a udržitelném rozsahu v každé městské části.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Dita Charanzová, Ph.D. byl položen dotaz

Nemyslíte, že je EU úplně mimo?

Uvědomuje si vůbec EU, že je tu krize, že čím dál víc lidí upadá do chudoby? Místo toho, aby třeba nějak pomohla, tak akorát přichází z dalšími nařízeními, na které lidi prostě nemají? Kupovat nová drahá auta, zatepltit baráky. Co se stane, když nezateplím, ne že bych nechtěla, ale prostě na to nem...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Žatec: Křížova vila nabídla při komentované prohlídce výlet do minulosti

10:01 Žatec: Křížova vila nabídla při komentované prohlídce výlet do minulosti

Pestrým programem, který přilákal i ve všední den desítky lidí, oslavilo žatecké regionální muzeum z…