Hradec Králové: Ztráty letošního Rock For People pokryje částečně město

05.09.2012 13:06 | Zprávy

Extrémní počasí začátkem července nezpůsobilo pouze mnohamilionové škody na královéhradeckých lesních porostech, ale významně v tu chvíli zasáhlo i do scénáře světově známého festivalu Rock For People, který se dostal do červených čísel. Pořadatelé požádali hostitelské město Hradec Králové o finanční injekci. Radní města vyšli pořadatelům vstříc a schválili částku ve výši jednoho milionu korun, konečné slovo v této věci budou mít zastupitelé koncem září.

Hradec Králové: Ztráty letošního Rock For People pokryje částečně město
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové

Ke zcela výjimečnému kroku přiměla radní města dlouhodobá, úzká a hlavně lety prověřená dobrá spolupráce s pořadateli nadnárodního festivalu Rock For People, kteří požádali město o finanční pomoc za účelem částečného pokrytí škod a ztrát letošního osmnáctého ročníku.

„Se zástupci festivalu jednáme o této formě pomoci už pár týdnů. Doložená fakta a přehled ztrát způsobených počasím přesvědčil radní o tom, aby alespoň částečně pomohli sanovat tuto újmu. Konání dalších ročníků festivalu by tímto letním rozmarem počasí bylo ohroženo,“ uvedl krátce po hlasování Josef Krofta, náměstek primátora s gescí pro kulturu a cestovní ruch.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

22:41 Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

Stánek města nabídl odpočinek i prostor pro sdílení názorů.