Hustopeče: Do města se sjelo přes 300 skautů a skautek

17.04.2024 7:37 | Tisková zpráva

Křížový kopec v Hustopečích obsadili skauti. V rámci jednoho ze svých tradičních jamboree se sem sjeli nejen místní, ale i jejich kamarádi z celého Hustopečska a partnerských měst, tedy Modry a Benátek nad Jizerou.

Hustopeče: Do města se sjelo přes 300 skautů a skautek
Foto: hustopece-city.cz
Popisek: Hustopeče

Setkání probíhalo celý víkend a zatímco nejmenší nocovali ve společenském domě, ti starší si už od pátku stavěli vlastní stany. Po celou sobotu jste na uniformované skupinky mohli narazit i přímo v ulicích, kde plnily zadané úkoly. „Jamboree jsou svou podstatou soutěžní setkání, ale my jsme se v letošním roce rozhodli udělat jej nesoutěžně, abychom jednotlivé oddíly motivovali k větší spolupráci, poznávání, učení se od sebe navzájem. To vlastně podstata skautu. Proto i jednotlivá stanoviště jsou zaměřená na spolupráci a učení. Máme tu nějaké zdravovědné úkoly, poznávačky, stopování, taková klasika,“ smál se vedoucí hustopečských skautů Štěpán Prokeš.

Hustopečský skautský oddíl Za jeden provaz, který měl celé setkání na starost, se ukázal být výborným hostitelem a stejně úspěšný mají i celé poslední roky. Sídlí v nové klubovně v ulici Nádražní, kterou si svépomocí opravují. „Musím říct, že nám ty opravy jdou pěkně od ruky, i když je stále na čem pracovat a bude to ještě na dlouho. Naše základna se však za poslední roky víc a víc rozrůstá, takže máme spoustu šikovných rukou, které se vším pomůžou,“ chválí své členy Prokeš a vypočítává, že k dnešnímu dni máme v Hustopečích téměř stovku skautů.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

Dotace pro zemědělce

Dobrý den, ANO je prý proti tomu, aby získávání dotací pro zemědělce bylo navázáno na ekologické prvky. Zajímá mě proč jste proti? Vychází to z nějakého průzkumu, který dělal irozhlas. Na jednu stranu mi to přijde docela logické, ale nevím teda, co je těmi ekologickými prvky myšleno a zas je fakt, ž...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Znojmo: Diskutovali nad možnostmi snížení dopravní zátěže

22:28 Znojmo: Diskutovali nad možnostmi snížení dopravní zátěže

Jak snížit dopravní zátěž ve Znojmě. To bylo hlavní téma diskuze odborníků v Centru Louka.