Hustopeče: Měsíc kohoutkové vody skončil, ale výzva trvá

29.04.2018 11:44

Dnem Země, tzn. 22. dubnem, skončil projekt Měsíc kohoutkové vody: Vodu z kohoutku, nebo život!

Hustopeče: Měsíc kohoutkové vody skončil, ale výzva trvá
Foto: Hustopeče
Popisek: Hustopeče
reklama

Druhý ročník akce, jejímž cílem je omezit spotřebu balené vody, pořádali Berenika a Tobiáš Oudovi a Lukáš Zemene, studenti hustopečského gymnázia. Podporu získali opět u vedení města Hustopeče. „Každá iniciativa mladých lidí, která přemýšlí nad změnou k lepšímu, si zaslouží být podporována. Velmi jim fandím,“ řekla starostka Hana Potměšilová.

Osvěta spočívala v kampani, která upozorňovala na nesmyslnost kupování balené vody, když voda z kohoutku je čerstvá, má přísnější hygienické normy a nezatěžuje planetu plasty. Symbolem zapojení do projektu je modro-zelená stužka, značící vodu a životní prostředí. Stužky nabízeli dobrovolníci po městě, byly také v některých obchodech nebo si je lidé vyráběli sami. „Rozdali jsme přes 1500 stuh, což je obrovský úspěch,“ uvedl Ouda. „Jsme moc rádi za každého, kdo se k nám připojil a šetřil s námi životní prostředí,“ pokračovala Oudová.

Kromě Hustopečí se do projektu zapojilo pět dalších obcí a mnoho škol. Nejednalo se pouze o propagování pití kohoutkové vody, ale pořádaly se i hromadné úklidy odpadků. „Letos nás překvapila pozitivní odezva, která k nám mířila ze všech stran,“ řekl Zemene. Na základě ohlasů plánují studenti v projektu pokračovat i příští rok.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rokycany: Přerostlá zeleň se může prodražit

21:49 Rokycany: Přerostlá zeleň se může prodražit

Živé ploty nebo keře, které prorůstají ploty a komplikují lidem pohyb po chodníku, by měli majitelé …