Hustopeče: Místní vína bodovala v chorvatském Daruvaru

15.06.2019 11:44

Daruvar je menší lázeňské a vinařské město ve vnitrozemí Chorvatska, které je členem Burčákové unie.

Hustopeče: Místní vína bodovala v chorvatském Daruvaru
Foto: hustopece-city.cz
Popisek: Hustopeče

Již pojedenadvacáté se zde konal největší vinařský svátek VINODAR spojený se soutěží vín a následným koštem. Během celého týdne navštěvovala semináře odborná veřejnost, od čtvrtka do neděle potom žilo festivalem celé město, a vlastně celá župa. Ze Záhřebu přijel na sobotní slavnosti speciálně vypravený historický vlak.

Vína z Hustopečska měla v Daruvaru již tradičně zastoupení . Letos se soutěže zúčastnila tři vinařství, Vinařstvní Bohemia Canopus, Vinařství Baloun a Vinařství Altenberk vini, s celkem deseti vzorky. Starostka města Hana Potměšilová letos již potřetí osobně převzala za vinaře z našeho kraje ocenění. Přivezla symbolických osm zlatých a dvě stříbrné medaile.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ústí nad Orlicí: Pardubický kraj počítá s výstavbou v Perle

16:58 Ústí nad Orlicí: Pardubický kraj počítá s výstavbou v Perle

První prosincový pátek zavítal do Ústí nad Orlicí hejtman Pardubického kraje Martin Netolický společ…