Jablonec: Znalec předložil posudek k protipovodňové štole

01.02.2013 6:31 | Zprávy

Nezávislý soudní znalec najatý městem na základě usnesení zastupitelstva města RNDr. Bohumil Svoboda, CSc. předložil jabloneckým zastupitelům výsledky svého odborného posouzení vlivů stavby protipovodňové štoly na zástavbu ve městě Jablonec nad Nisou.

Jablonec: Znalec předložil posudek k protipovodňové štole
Foto: mhdvmb.cz
Popisek: Jablonec nad Nisou

Konkrétně se dle zadání soudní znalec zaměřil na objekty, které byly předmětem mediálního zájmu a jejichž majitelé se obávali poškození domů v důsledku stavby. Jednalo se o památkové chráněné stavby – Háskovu vilu v Průběžné ulici, Schmelowského vilu v Opletalově ulici, dále rodinný dům v Průběžné ulici a rodinný dům v ulici Palackého. Dr. Svobodovi byl umožněn majiteli domů vstup pouze do objektu v Palackého ulici. Ostatní výše zmíněné domy ohledal zvenčí a prostřednictvím georadaru a seizmického řezu. Ze závěrů soudního znalce vyplývá, že vlivem provádění trhacích prací nedošlo ke vzniku prvých známek škod dle ČSN 730040 ani ke zvětšení stávajících u jím prověřovaných objektů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mestojablonec.cz

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

NATO

Dobrý den, já si také myslím, že je pro nás členství v NATO zásadní, ale jak se postavíte k požadavku, který je prý už schválen, abysme do společné obrany dávali 5% HDP? A když tak neučiníme, můžeme být vyloučeni nebo co se stane? Děkuji Hrubá

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Přerov: Schodiště vedoucí od Bečvy k Hornímu náměstí projde opravou

7:33 Přerov: Schodiště vedoucí od Bečvy k Hornímu náměstí projde opravou

Schodiště spojující nábřeží řeky Bečvy s historickým centrem města projde rozsáhlou rekonstrukcí, kt…