Jablonec nad Nisou: I ve městě lze opéci buřta u ohně

04.08.2020 16:32

Rada města Jablonec nad Nisou upravila provozní řád veřejných ohnišť tak, aby byla zvýšena bezpečnost jejich návštěvníků.

Jablonec nad Nisou: I ve městě lze opéci buřta u ohně
Foto: mhdvmb.cz
Popisek: Jablonec nad Nisou
reklama

Na území Jablonce nad Nisou zřídilo město v minulosti pět veřejných ohnišť jako jednu z možností, jak trávit volný čas. „Veřejná ohniště se nacházejí na Tajvanu, v Srnčím dole, u Novoveského koupaliště, na Staré osadě a na Proseči v ulici Široká,“ vyjmenovává Jan Čermák, pracovník oddělení správy veřejné zeleně jablonecké radnice, a dodává, že ohniště jsou v provozu od dubna do září.

„Nový provozní řád upravuje provozní dobu veřejných ohnišť tak, aby korespondovala s dobou nočního klidu. To znamená, že z původní 23. hodiny, byla zkrácena na 22. hodinu,“ vysvětluje Milan Kouřil, náměstek primátora. „Na doporučení městské policie došlo také k úpravě povinností návštěvníků a bezpečnostních pokynů tak, aby byla zvýšena bezpečnost návštěvníků,“ doplňuje Kouřil.

Konkrétně to znamená, že strážníci Městské policie nebo příslušníci Policie ČR mohou vykázat z prostor veřejného ohniště návštěvníky, kteří porušují návštěvní řád či bezpečnostní pokyny, poškozují zařízení veřejných ohnišť, chovají se hrubě nebo urážlivě vůči ostatním návštěvníkům veřejného ohniště, případně kolemjdoucím občanům.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Olomouc hostí setkání městských strážníků, primátor děkoval lidem v první linii

21:23 Olomouc hostí setkání městských strážníků, primátor děkoval lidem v první linii

Dvě desítky odborných přednášek ve čtyřech tematických panelech, bohatý doprovodný program, ale také…