Jablonec nad Nisou: K jednání na úřadě je možné se objednat telefonicky celý týden

24.03.2020 15:34

Standardní úřední hodiny jabloneckého magistrátu jsou zrušené. Přesto úřad od středy 25. března začne vyřizovat úřední záležitosti po celý týden, ale pouze po telefonickém objednání na konkrétní čas. Přehled telefonických kontaktů je na městském webu nebo vylepený u vchodů do obou budov.

Jablonec nad Nisou: K jednání na úřadě je možné se objednat telefonicky celý týden
Foto: Stavbarokulibereckehokraje.cz
Popisek: Rekonstrukce budovy Muzea skla a bižuterie, Jablonec nad Nisou
reklama

Jabloneckým magistrátem – radnicí a budovou v Komenského 8 - v některých dnech projde i více jak pět set klientů. Společně s úředníky, pracovníky veřejně prospěšných prací a dalšími partnery jsou obě úřední budovy místem, kterým projde denně až 1000 osob. Proto jsou standardní úřední hodiny pro veřejnost rozhodnutím rady města zrušené. Veřejnost může do úřadu vstupovat jedině po telefonické objednávce.

„Od středy 25. března až do odvolání vyřizuje magistrát úřední záležitosti po celý týden, ale pouze telefonicky objednané klienty, přičemž objednání je možné pouze na konkrétní čas tak, aby se minimalizoval počet klientů v budovách,“ říká tajemník jabloneckého magistrátu Marek Řeháček s tím, že přehled telefonických kontaktů je na webu ZDE nebo jej klienti najdou vylepený přímo u vstupu do úředních budov.

Anketa

Podporujete předsedu vlády Andreje Babiše? (Ptáme se od 24.3.2020)

93%
7%
hlasovalo: 39370 lidí

„Na objednání v klasické podobě přes internet není nárok, kapacity jsou omezené a je třeba vyřizovat pouze vážné a neodkladné záležitosti klientů,“ dodává tajemník s tím, že důležité je, aby si lidé mohli zařídit doklady, aby opět fungovalo informační středisko v přízemí radnice a oddělení správy bytových objektů.

K jednání na úřadě je zrušené objednávání prostřednictvím sms, klienti by měli s úřadem komunikovat telefonicky. „Všechna opatření jsou samozřejmě dočasná do odvolání nouzového stavu. Nebo do případného zpřísnění vládních opatření, např. ve smyslu uzavření úřadu,“ zmiňuje Řeháček.

Všichni návštěvníci jsou povinní do úřadu vcházet pouze s ochrannou rouškou nebo jiným způsobem zakrytými dýchacími cestami.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Olomouc už má vánoční strom

21:23 Olomouc už má vánoční strom

Od nedělního dopoledne můžete na Horním náměstí obdivovat náš letošní vánoční strom.