Jablonec nad Nisou: Magistrát představil výsledné řešení parku v Pasekách

29.07.2021 15:11

V rámci pravidelného plánování s veřejností se dočká obnovy park v Jabloneckých Pasekách. Na projektu, který vzešel z návrhů občanů při zjišťování potřeb v jednotlivých lokalitách města a byl zařazen do participativního rozpočtu, spolupracuje město s osadním výborem Šumava a Jablonecké Paseky.

Jablonec nad Nisou: Magistrát představil výsledné řešení parku v Pasekách
Foto: Stavbarokulibereckehokraje.cz
Popisek: Rekonstrukce budovy Muzea skla a bižuterie, Jablonec nad Nisou

Než byl vytvořený odborný návrh nové podoby parku rozkládajícího se u vodního toku, sešli se všichni zúčastnění – zástupci veřejnosti i pracovníci magistrátu, loni v červnu na místě, aby si řekli, co je zde třeba. Návrh prošel několikrát připomínkováním, finální projekt konzultoval magistrát s osadním výborem znovu letos těsně před prázdninami.

„Shodli jsme se, že kromě míst k sezení jsou v parku nutné také stojany na kola, aby cyklisté, kteří touto lokalitou projíždí, zde na lavičkách mohli posvačit a zároveň aby si měli kam svá kola odložit,“ konstatovala vedoucí oddělení správy veřejné zeleně Štěpánka Gaislerová.

Po realizaci projektu se park prosvětlí, objeví se tu nové trvalkové záhony, keře a nový mobiliář. Z původní zeleně zůstanou pouze rododendrony kolem památníku, ošetřená bude i vzrostlá zeleň.

Projekt Zlepšení strategického řízení a plánování udržitelného rozvoje v Jablonci nad Nisou je spolufinancován z EU z Evropského sociálního fondu v rámci Operačního programu Zaměstnanost.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Otrokovice: Dobrovolní hasiči odstranili nánosy z Moravy

21:17 Otrokovice: Dobrovolní hasiči odstranili nánosy z Moravy

Členové jednotky sboru dobrovolných hasičů (JSDH) Otrokovice odstranili nánosy a torza stromů zaklín…