Jablonec nad Nisou: Město uzavřelo dvouletý kontrakt na dodávku elektřiny

22.05.2020 12:20

Stejně jako u dodávky plynu mělo statutární město Jablonec nad Nisou uzavřený dvouletý kontrakt na dodávky elektrické energie do konce letošního roku. Na Českomoravské komoditní burze Kladno proto nakoupilo dodávky elektřiny za 1250 Kč/MWh bez DPH od akciové společnosti Centriopol Energy pro léta 2021-2022.

Jablonec nad Nisou: Město uzavřelo dvouletý kontrakt na dodávku elektřiny
Foto: Stavbarokulibereckehokraje.cz
Popisek: Rekonstrukce budovy Muzea skla a bižuterie, Jablonec nad Nisou
reklama

„Stejně jako při nákupu zemního plynu pro příští období 2021-2022 jsme měli šťastnou ruku a podařilo se nám na Českomoravské komoditní burze Kladno nakoupit dodávky elektřiny za cenu, kterou jsme si předem stanovili, a to 1250 Kč/MWh bez DPH,“ komentuje nákup ekonomický náměstek Jablonce Milan Kouřil.

Jde o tzv. silovou elektřinu a regulované složky pro nízké i vysoké napětí. „Novým dodavatelem bude Centropol Energy, a. s. Předpokládaná spotřeba za dva roky činí 16 407 MWh za cca 20,5 mil. Kč, takže úspora oproti období 2019-2020 vychází na zhruba 3,9 mil. Kč,“ doplňuje náměstka energetik jabloneckého magistrátu Vladimír Vltavský. Na léta 2019-2020 město nakoupilo elektřinu za částku 1490 Kč/MWh.

V minulých dnech město na Českomoravské komoditní burze Kladno nakoupilo také dodávky zemního plynu. S nabídkou 420 Kč/MWh získala kontrakt Pražská plynárenská. Na léta 2019-2020 město nakoupilo plyn za 658 Kč/MWh. Na dvouleté dodávce obou komodit město i některé jím zřízené organizace a založené společnosti ušetří celkem 9 milionů korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prostějov: Restaurování obrazů J. Preislera podpoří krajská dotace

16:01 Prostějov: Restaurování obrazů J. Preislera podpoří krajská dotace

Čas je neúprosný a podepsal se na obrazech „Sen dívky“ a „Sen jinocha“ – obrazy autora Jana Preisler…