Jablonec nad Nisou: Miliony z fondu na lepší bydlení přesunulo město do rezervy

03.06.2020 14:05

Jablonečtí zastupitelé zrušili Fond na zlepšení úrovně bydlení, z něhož občanům města poskytovali zápůjčky na stavby, obnovy nebo rekonstrukce.

Jablonec nad Nisou: Miliony z fondu na lepší bydlení přesunulo město do rezervy
Foto: Stavbarokulibereckehokraje.cz
Popisek: Rekonstrukce budovy Muzea skla a bižuterie, Jablonec nad Nisou
reklama

V rozpočtu města na rok 2020 bylo na fond alokovaných 18 milionů korun. Ty svým rozhodnutím zastupitelé převedli do zvláštní rezervy města, která vznikla v souvislosti s restriktivními opatřeními.

„Letos v dubnu rada města doporučila zastupitelstvu zrušit Fond na zlepšení úrovně bydlení a alokované finanční prostředky převést do zvláštní rezervy města,“ říká ekonomický náměstek Milan Kouřil. 

Zastupitelé fond a jeho pravidla zrušili ke konci května. Od listopadu loňského do března letošního roku přijalo oddělení rozpočtu a poplatků na odboru ekonomiky dvě žádosti o zápůjčky, kterým město ještě vyhoví. Půjčí tak sto tisíc korun se splatností do tří let na rekonstrukci existující a vybudování chybějící koupelny a WC a 346 tis. korun se sedmiletou splatností na obnovu fasády. 

Fond na zlepšení úrovně bydlení byl zřízený v roce 2001 a poskytoval zápůjčky Jablonečanům na rekonstrukce nebo stavby, které vedly ke zlepšení stavu jejich bydlení.  Vytvoření rezervy na restriktivní opatření schválili radní v březnu. Ta je v současné době ve výši 106,6 mil. korun. Současně s ní vznikla také pětimilionová rezerva na krizové situace, a to snížením městských rezerv. „Čtyři miliony jsme čerpali z klasické rezervy, jeden milion jsme pak odebrali z dvoumilionového rezervy na participativní rozpočet,“ dodává Kouřil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zlín: Architekti a představitelé města prezentovali návrh podoby Velkého kina zástupcům NPÚ

21:30 Zlín: Architekti a představitelé města prezentovali návrh podoby Velkého kina zástupcům NPÚ

Splňuje vítězná studie na rekonstrukci Velkého kina představy a podmínky Národního památkového ústav…