Jablonec nad Nisou: Most v Jánské je nový a opět průjezdný

27.11.2015 9:17 | Zprávy
autor: PV

Most v Jánské ulici byl dnes slavnostně otevřen po generální opravě. V důsledku mostní prohlídky v roce 2012 došlo k dopravnímu omezení a snížení povoleného zatížení mostu. Letos byl opraven za 1,1 milionu korun. Slavnostní přestřižení pásky zároveň zakončilo letošní práce na jabloneckých mostech.

Jablonec nad Nisou: Most v Jánské je nový a opět průjezdný
Foto: mhdvmb.cz
Popisek: Jablonec nad Nisou

Původní předpoklad byl, že oprava mostu v Jánské ulici vyjde na 900 tisíc korun. Tento odhad vycházel z mostní prohlídky z roku 2012, kdy byl stavební stav mostu ohodnocen jako velmi špatný a v důsledku toho došlo ke snížení tonáže ze 14 t na 1 t. „Po odkrytí konstrukčních vrstev se ukázalo, že současný stav mostu je horší a oprava si vyžádala o 200 tisíc korun více,“ říká náměstek primátora Miloš Vele. „Dlouhodobým zatékáním do nosné konstrukce došlo k rychlé degradaci železobetonové konstrukce a v krajních oblastech mostu se vytvořily kaverny. Stabilita mostu byla vážně ohrožena,“ dodává Martin Černý z odd. správy komunikací, který měl opravu mostu na starosti.

Stavbaři mimo jiné vyztužili železobetonové trámy, přespárovali opěry a přezdili rozpadlé části spodní stavby. Most dostal novou izolaci, nový povrch, chodníky i římsy. Naštěstí nebylo kvůli stavbě nutné překládat kabely inženýrských sítí.

Most v Jánské ulici pochází z roku 1924, je 6,8 m dlouhý, 8,1 m široký a vede 2,45 m nad hladinou řeky Nisy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Praha 5: Šestnáctý ročník obnovených Májových slavností na Malostranském hřbitově

10:44 Praha 5: Šestnáctý ročník obnovených Májových slavností na Malostranském hřbitově

V neděli se na Malostranském hřbitově konal již šestnáctý ročník obnovených Májových slavností.