Jablonec nad Nisou: Podle výsledku prověrky strážníci nepochybili

07.03.2021 11:47

Na sociální sítě vložila žena E. K. video, kterým obvinila jablonecké strážníky z násilného zákroku vůči matce s dítětem v úterý 2. března v ulici Pražská. Incident natáčela na mobil přes rušnou ulici. Obvinění prošetřovala Policie ČR, chování strážníků prověřilo vedení města a městské policie. Výsledek je jednoznačný – strážníci nepochybili.

Jablonec nad Nisou: Podle výsledku prověrky strážníci nepochybili
Foto: Stavbarokulibereckehokraje.cz
Popisek: Rekonstrukce budovy Muzea skla a bižuterie, Jablonec nad Nisou
reklama

„Dnes komisař ze Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Jablonec nad Nisou zahájil trestní stíhání 43leté ženy jako obviněné ze spáchání přečinu násilí proti úřední osobě, kterého se dopustila tento týden v úterý odpoledne kolem čtrnácté hodiny v Jablonci nad Nisou v prostoru mezi ulicemi Pražská a Nádražní. Obviněná neuposlechla opakované výzvy strážníků Městské policie v Jablonci nad Nisou k prokázání totožnosti. Nejprve do jednoho strážníka intenzivně a opakovaně strkala dlaněmi obou rukou tak, že ho vytlačila do vozovky, kde se mu v tom okamžiku musel vyhnout řidič projíždějícího vozidla a zabránit tak střetu s tímto strážníkem. Navíc poté obviněná udeřila pravou rukou sevřenou v pěst druhého zakročujícího strážníka do oblasti dolní čelisti, čímž mu způsobila zranění, se kterým byl na vyšetření v jablonecké nemocnici,“ píše se v tiskové zprávě Policie ČR s tím, že obviněné nyní za spáchání uvedeného trestného činu hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na čtyři roky.

Anketa

Má vláda Andreje Babiše dovládnout do voleb?

85%
15%
hlasovalo: 19650 lidí

Celé znění tiskové zprávy najdete ZDE.

Z roztřeseného amatérského videa na sociální síti není zcela patrné, co se skutečně stalo. Celá událost je však jasně zdokumentovaná osobní kamerou, která je součástí výstroje strážníků a kterou zapínají při každém zákroku. Záznam z ní a svědectví přítomných posloužilo jako podklad k šetření státní policie, ale i k prověrce strážníků.

„V souladu s nastavenými kontrolními mechanismy provedlo vedení Městské policie Jablonec nad Nisou prověrku okolností zákroku hlídky strážníků ze dne 2. března, který byl veden proti ženě s dítětem v ulici Pražská. Provedeným vnitřním šetřením bylo zjištěno, že zákrok strážníků byl v souladu se zákonem, za využití zákonných oprávnění strážníka a vzhledem k okolnostem zákroku i zcela přiměřený. Po zhlédnutí záznamu z osobní kamery zakročujícího strážníka stojíme jako vedení městské policie plně za našimi strážníky, kteří mají naši plnou podporu v souvislosti se zákrokem,“ říká ředitel MP Jablonec n. N. Michal Švarc a dodává: „Apeluji na všechny naše spoluobčany, aby vzhledem k nepříznivému vývoji pandemické situace dodržovali všechna omezující opatření. Městská policie bude i nadále pokračovat v kontrolách jejich dodržování. Prosím, nenuťte nás vystupovat proti vám represivně. Jde o životy nás a našich blízkých, tak na to nezapomínejme.“

„Plně stojím za našimi strážníky. Platná opatření je třeba dodržovat a vymáhat. Je pro mě nepochopitelné, že v tak krizové situaci, kdy je reálně ohrožené zdraví i životy nás všech, neudělá matka vše pro to, aby své dítě ochránila a svým chováním mu šla příkladem. Naopak, kladu si otázku, jaký příklad svému dítěti předá tím, že napadne strážníka a odmítne dodržovat zákonná pravidla,“ staví se za oprávněnost jednání strážníků městské policie jablonecký primátor Jiří Čeřovský.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do hradeckých školek se v pondělí vracejí děti

10:41 Do hradeckých školek se v pondělí vracejí děti

Na základě mimořádného opatření vlády se mohou od pondělí 26. dubna do mateřských škol ve vybraných …