Stavební práce začaly v květnu letošního roku. Největší komplikace dosud způsobil strop ve druhém patře. „Část dřevěného krovu přikrytého zdivem byla totiž napadena dřevomorkou. To bylo nutné celé vybourat a dřevo v novém řešení nahradí železobetonová konstrukce. Hotová je již výtahová šachta a některé stavební práce v interiéru, např. cihelné nosné zdivo,“ upřesňuje Pavel Sluka, vedoucí odd. investiční výstavby magistrátu. Během následujících týdnů se stavbaři přesunou také do venkovních prostor. Kompletní dokončení se předpokládá do listopadu letošního roku.
Nízkoprahové centrum provozuje Diakonie ČCE. Díky rekonstrukci objektu se mohou služby rozšířit i do vyšších pater, které dosud nebylo možné využívat. Diakonie bude kromě nízkoprahu pro děti a mládež v budově provozovat ještě terénni i ambulantní sociálně aktivizační službu pro rodiče s dětmi a své zázemí zde najde i pečovatelská služba. „Díky rekonstrukci budeme mít vše pod jednou střechou,“ usmívá se ředitelka jablonecké Diakonie Michaela Albrechtová. Diakonie dnes sídlí na evangelické faře v ulici Pod Baštou, tam mají zázemí i pečovatelky z terénu. Pro poskytování sociálně-aktivizačních služeb využívá Diakonie prostory Spolkového domu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV