Jablonec nad Nisou: Rekonstrukce ulice V Aleji začne v polovině února

7. 2. 2020 18:15

Od poloviny února začaly uzavírky v ulici V Aleji, které potrvají minimálně do konce října roku 2021. Důvodem jsou kompletní rekonstrukce ulice, kanalizace a vodovodu, které dle předpokladu přijdou město na necelých 20 milionů korun.

Jablonec nad Nisou: Rekonstrukce ulice V Aleji začne v polovině února
Foto: VolbyJablonec.cz
Popisek: Silueta Jablonce nad Nisou
reklama

„Ta představuje rekonstrukci místní komunikace i chodníků, výstavba parkovacích stání, úprava křižovatek, úprava a napojení uličních vpustí, výměna veřejného osvětlení včetně zemních kabelů v ulici V Aleji a úprava zeleně. Hodnota zakázky byla vyčíslená na 19,4 milionu korun bez DPH,“ popisuje rozsáhlou rekonstrukci náměstek primátora pro rozvoj města Petr Roubíček s tím, že nedílnou součástí bude také oprava opěrné zdi chodníku u rodinného domu č.p. 44. „Než začneme rekonstruovat ulici, je třeba zcela vykácet lipovou alej – některé stromy rostou v místech budoucích parkovacích stání, ale většina lip je z dendrologického pohledu dožilá a neperspektivní. Náhradní výsadbu oboustranné aleje budou tvořit kultivary javoru a muchovníky a objeví se nejpozději na podzim 2021,“ vysvětluje Roubíček.

Od 17.února začne rekonstrukce kanalizace a vodovodu, která je rozdělená na dvě etapy. První si vyžádá úplnou uzavírku části ulice V Aleji od ulice Pivovarské po ulici Pražskou, skončit by podle předpokladu měla do konce dubna. „Druhá etapa rekonstrukce kanalizace a vodovodu si vyžádá úplnou uzavírku dolní části ulice V Aleji od ulice Pražská po Souběžnou, předpokládáme, že potrvá od dubna do konce července tohoto roku. Bude navazovat na novou kanalizační propojky z ulice Pražské do ulice V Aleji, která se bude stavět v období 17. února až 15. března,“ vysvětluje plánovanou stavbu Luboš Kousal z oddělení investiční výstavby jabloneckého magistrátu.

První etapa vlastní rekonstrukce ulice V Aleji, a to úseku od ulice Souběžná až po Pivovarskou, má začít 1. dubna a podle harmonogramu by mělo být hotovo do konce října. „V tomto období bude zmiňovaná část ulice V Aleji zcela uzavřená. Pokud bude příznivé počasí, uvažuje město o prodloužení termínu realizace v tomto roce,“ doplňuje Kousal, který dodává: „Druhá etapa rekonstrukce ulice V Aleji by měla pokračovat od místa, kde letos stavba skončí, tedy vzhůru po ulici Pražskou a také úsekem dole od ulice Pražská po Souběžnou. Předpoklad dokončení 2. etapy je do konce října příštího roku. Pak přijde na řadu výsadba náhradní zeleně.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vsetín: Tržnice prochází rekonstrukcí

21:10 Vsetín: Tržnice prochází rekonstrukcí

Městské tržiště, které je umístěno v bezprostřední blízkosti městského úřadu na Svárově od roku 2018…