Jablonec nad Nisou: Silničáři mají za sebou první ostré výjezdy

16.11.2015 17:32 | Zprávy
autor: PV

Silničáři museli v průběhu uplynulého víkendu poprvé v letošní zimní sezoně vyrazit do terénu. O výjezd techniky se postaraly sobotní teploty okolo bodu mrazu a sněhová nadílka, která se objevila na silnici II/286 v okolí Dolních Míseček během nedělního dopoledne.

Jablonec nad Nisou: Silničáři mají za sebou první ostré výjezdy
Foto: Oldřich Szaban
Popisek: Náměstí v Jablonci

Přestože podle platné legislativy již máme zimní období déle než 14 dní, doposud převládalo spíše nadprůměrně teplé počasí s relativně vysokými nočními teplotami. Podle Petra Šéna, generálního ředitele společnosti Silnice LK a.s., která zajišťuje zimní údržbu silnic II. a III. tříd na území Libereckého kraje, vyšla do puntíku předpověď meteorologů: „V noci z pátku na sobotu přešla přes území našeho kraje studená fronta, která přinesla citelné ochlazení a intenzivní srážky. První sněhové srážky jsme zaznamenali v nejvyšších polohách Libereckého kraje v sobotu po poledni.“ Přestože sníh spíše odtával a nezpůsobil žádné komplikace v dopravě, museli silničáři provést posyp komunikace I/10 v oblasti hraničního přechodu Harrachov, kde v sobotu navečer hrozilo riziko náledí. „Kvůli asi deseticentimetrové nadílce čerstvého sněhu jsme také museli vyslat sypač se sněhovou radlicí v neděli dopoledne na komunikaci II/286 na Mísečky,“ doplnil Pavel Pospíšil, hlavní dispečer Krajské správy silnic Libereckého kraje, p. o.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Akce „Bezpečně u vody"

22:41 Mladá Boleslav: Akce „Bezpečně u vody"

Na Krásné louce u Jizery se ve dnech 22. a 23. června uskutečnil druhý ročník preventivní akce Bezpe…