Jablonec nad Nisou: V červnu projednají zastupitelé strategii rozvoje nemocnice

25.03.2023 15:27 | Tisková zpráva

Zastupitelé uložili řediteli Nemocnice Jablonec Vítu Němečkovi úkol připravit návrh strategie udržitelnosti a rozvoje organizace a výhledy jejího hospodaření do příštích deseti let, a to včetně možných variant. Návrh by měli zastupitelé projednat nejpozději v červnu tohoto roku.

Jablonec nad Nisou: V červnu projednají zastupitelé strategii rozvoje nemocnice
Foto: mhdvmb.cz
Popisek: Jablonec nad Nisou

Návrh může být předložen i s variantami nebo doporučeními. „Nejprve jej projedná rada nemocnice, poté rada a zastupitelstvo města společně s návrhy variant rozvojových scénářů udržitelnosti s výhledem na příštích deset let (2023-2033), a to nejpozději v červnu 2023,“ konstatuje jablonecký primátor Miloš Vele s tím, že vedení nemocnice navrhuje svému zřizovateli záměr transformovat nemocnici na akciovou společnost a minoritní vstup Libereckého kraje do její majetkové struktury. Zastupitelé požádali také o předložení materiálu lékařským odborům. „To určitě nebude problém, protože půjde o materiál veřejný,“ dodává Vele.

Společně s tímto bodem projednali zastupitelé také změnu zřizovací listiny a vzali na vědomí znění petice proti záměru vedení Nemocnice Jablonec na její transformaci. V diskuzi k petici proti transformaci nemocnice vystoupili jako hosté Dagmar Žitníková, zdravotní sestra a předsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR, předseda Lékařského odborového klubu – Svazu českých lékařů MUDr. Martin Engel a lékař jablonecké nemocnice MUDr. Miroslav Adam. Všichni tři odmítli transformaci jablonecké nemocnice, připomněli údajnou nejistotu pro dosavadní zaměstnance, apelovali na zastupitele, aby zachovali současný stav zařízení a ohradili se proti úkolu, aby strategii nemocnice na dalších deset let vypracoval právě ředitel Němeček. To však konečné rozhodnutí jabloneckých zastupitelů, aby ředitel nemocnice připravil varianty rozvoje zdravotního zařízení na příštích deset let, nezvrátilo.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

školství

Už roky se tu mluví o reformě školství a výsledek je, že se úroveň školství nezlepšuje, a co hůř, zhoršuje se. Proč je tak těžké, to změnit? Myslím, že na tom, že je potřeba změnu se shodne vláda i opozice. A k aktuální situaci. Dcera vyjde základku sice až za dva roky, ale už teď se bojím toho, kam...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České Budějovice: Noc kostelů pod záštitou primátorky

7:29 České Budějovice: Noc kostelů pod záštitou primátorky

Tradičně patnáct českobudějovických kostelů a sborů různých křesťanských církví otevře veřejnosti sv…