Jablonec nad Nisou: Vyhláška o školských obvodech se po dvanácti letech změnila

25.11.2016 16:19 | Zprávy
autor: PV

Zastupitelé v Jablonci nad Nisou schválili nové znění obecně závazných vyhlášek (OZV) o školských obvodech základních a mateřských škol. Úpravou prošly čtyři obvody základních škol, pro mateřské školy schválili zastupitelé obvod jediný, jímž je celé město.

Jablonec nad Nisou: Vyhláška o školských obvodech se po dvanácti letech změnila
Foto: mhdvmb.cz
Popisek: Jablonec nad Nisou

Změnou prošly čtyři školské obvody základních škol - ZŠ Pivovarská, ZŠ Liberecká a ZŠ Pasířská. „ZŠ Pivovarské odebíráme části tří ulic - Pražské, Revoluční a Dlouhé, a nově je zařazujeme do školského obvodu ZŠ Liberecká. ZŠ Liberecké odebíráme jednu celou ulici Na Vršku a zařazujeme ji do školského obvodu ZŠ Pasířská. Ze školského obvodu ZŠ 5. května vyjímáme část ulice 5. května a přeřazujeme ji do školského obvodu ZŠ Liberecká, čímž se tento obvod ucelí,“ shrnuje náměstek primátora Pavel Svoboda. Současně se změnami byly do OZV zařazené také názvy tří nových ulic, a to Smrková, Hřebenová a K Vodojemu. Tato obecně závazná vyhláška nabývá platnosti 10. prosince s účinností od 1. dubna příštího roku.

Stále více dětí s bydlištěm na radnici

OZV o školských obvodech přijalo město v roce 2001 a ta platila s drobnými úpravami až do roku 2014, kdy se projevily důsledky omezené kapacity ZŠ v Pivovarské a neustále stoupající počet osob včetně dětí s hlášeným trvalým pobytem na magistrátě. Navíc z mateřských škol přicházejí od té doby silnější ročníky. „ZŠ v Pivovarské obtížně přijímá děti do 1. třídy, popř. starší žáky, kteří se do lokality přistěhují a ona je povinná je přijmout,“ vysvětluje vedoucí oddělení školství, kultury a sportu Zdeňka Květová s tím, že kapacita školy je 280 dětí a nelze ji navýšit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Klatovy: Ve Vrchlického sadech všichni táhli za jeden provaz

20:33 Klatovy: Ve Vrchlického sadech všichni táhli za jeden provaz

Vrchlického sady opět hostily oblíbenou akci Táhneme za jeden provaz, která propojuje svět zdravých …