Jablonec nad Nisou chce prodloužit interval tramvajových spojů

05.04.2020 9:49 | Zprávy
autor: PV

Jablonec nad Nisou požádal prostřednictvím Liberce DMPLJ o dočasné prodloužení intervalů tramvajové linky č. 11 z dosavadních 15 na 30 minut. Dopravní podnik zredukoval spoje mezi Libercem a Vratislavicemi, na žádost o prodloužení intervalu na lince z Liberce do Jablonce nereagoval. Jablonečtí radní však na své žádosti trvají.

Jablonec nad Nisou chce prodloužit interval tramvajových spojů
Foto: Stavbarokulibereckehokraje.cz
Popisek: Rekonstrukce budovy Muzea skla a bižuterie, Jablonec nad Nisou

Jablonecká rada schválila v průběhu března postupné omezení provozu MHD v souvislosti s vládními opatřeními proti šíření nákazy COVID-19. „Aktuálně jsme provoz snížili o 58 % oproti standardnímu jízdnímu řádu. Zároveň s omezením MHD na Jablonecku město vzneslo požadavek na úpravu jízdního řádu, konkrétně na prodloužení intervalů mezi spoji na tramvajové lince č. 11, kterou provozuje Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou,“ říká ředitel Jablonecké dopravní Luboš Wejnar.

O dočasné prodloužení intervalů z 15 na 30 minut požádal Jablonec dopravní podnik prostřednictvím Liberce, protože statutární město Jablonec je v současné době pouhým přispěvatelem na provoz meziměstské tramvajové linky. DPMLJ údajně monitoruje a vyhodnocuje počty cestujících na jednotlivých linkách a připravuje úpravy provozu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Róbert Šlachta byl položen dotaz

Kolik bysme podle vás měli dávat na obranu?

Jste pro navýšení rozpočtu na obranu na 5% HDP? Pokud ano, kde na to vzít? To je totiž podle mě to klíčové.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Písek: Neformální klub pořadatelů se konal v novém formátu

11:28 Písek: Neformální klub pořadatelů se konal v novém formátu

Letošní první setkání pořadatelů kulturních akcí v Písku, které se uskutečnilo 1. dubna, proběhlo v …