Jeseník: Česká Ves kompletně modernizuje odpadové hospodářství

1.9.2020 12:03 odp.

Chytré technologie zavádí do odpadového hospodářství obec Česká Ves v okrese Jeseník. Součástí modernizace obecních odpadů je i nový systém evidence. Od něj si samospráva obce slibuje výrazně větší množství vytříděných odpadů a s tím spojené úspory. V obci tak budou zastupitelé, s pomocí této novinky, sledovat prostřednictvím QR kódů skutečné množství odpadu.

Jeseník: Česká Ves kompletně modernizuje odpadové hospodářství
Foto: wikipedia
Popisek: Pohled na Jeseník.

Chytrý systém evidence odpadů bude mimo jiné v České Vsi sledovat parametry odpadu a umožní tak optimalizaci frekvence svozů či množství svozových nádob. Evidenční systém tedy může obci přinést úspory v oblasti odpadového hospodářství a zároveň ji připraví na přísnější legislativu.

Efektivní díky analýze

„Hledali jsme vhodný nástroj pro co nejefektivnější přístup ke komunálnímu a separovanému odpadu. Vybrali jsme proto systém ECONIT, který tyto nároky splňuje – díky němu máme dokonalý přehled na odpady,“ vysvětluje starosta České Vsi Petr Mudra a doplňuje: „Zásadní roli pro správné nastavení odpadového hospodářství sehrála analýza, kterou provedla společnost JRK – včetně návrhu dalšího postupu. Po zavedení novinek, které z analýzy vycházejí, nyní můžeme lépe reagovat na změny legislativy a především na zvyšující se náklady v oblasti odpadového hospodářství.“

Jednoduché fungování

Systém ECONIT, který obec Česká Ves zavedla, se jmenuje ECONIT a je součástí komplexního řešení společnosti JRK. Funguje jednoduše; jeho hardwarová část představuje nástroj na sběr dat – tedy mobilní terminál, který načítá QR kódy, a ta softwarová zase pracuje s daty. Technologie je přizpůsobená přesně na míru obce Česká Ves.

JRK Česká republika nabízí nápaditá řešení, jak zlepšit nakládání s odpady. Má tři hlavní poslání: maximalizaci úrovně třídění, předcházení vzniku odpadu a dlouhodobou spolupráci se samosprávami. Aby toho dosáhla, tak nabízí komplexní partnerství v odpadovém hospodářství a řešení na míru pro každou obec. Více najdete ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PVTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Domažlice: Proměna domažlického pivovaru je součástí celorepublikové výstavy

7:34 Domažlice: Proměna domažlického pivovaru je součástí celorepublikové výstavy

Město Domažlice přihlásilo objekt Kulturní centrum Pivovar na výstavu „Má vlast cestami proměn". Výs…