Jeseník: Česká Ves kompletně modernizuje odpadové hospodářství

01.09.2020 12:03 | Zprávy

Chytré technologie zavádí do odpadového hospodářství obec Česká Ves v okrese Jeseník. Součástí modernizace obecních odpadů je i nový systém evidence. Od něj si samospráva obce slibuje výrazně větší množství vytříděných odpadů a s tím spojené úspory. V obci tak budou zastupitelé, s pomocí této novinky, sledovat prostřednictvím QR kódů skutečné množství odpadu.

Jeseník: Česká Ves kompletně modernizuje odpadové hospodářství
Foto: wikipedia
Popisek: Pohled na Jeseník.

Chytrý systém evidence odpadů bude mimo jiné v České Vsi sledovat parametry odpadu a umožní tak optimalizaci frekvence svozů či množství svozových nádob. Evidenční systém tedy může obci přinést úspory v oblasti odpadového hospodářství a zároveň ji připraví na přísnější legislativu.

Efektivní díky analýze

„Hledali jsme vhodný nástroj pro co nejefektivnější přístup ke komunálnímu a separovanému odpadu. Vybrali jsme proto systém ECONIT, který tyto nároky splňuje – díky němu máme dokonalý přehled na odpady,“ vysvětluje starosta České Vsi Petr Mudra a doplňuje: „Zásadní roli pro správné nastavení odpadového hospodářství sehrála analýza, kterou provedla společnost JRK – včetně návrhu dalšího postupu. Po zavedení novinek, které z analýzy vycházejí, nyní můžeme lépe reagovat na změny legislativy a především na zvyšující se náklady v oblasti odpadového hospodářství.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Narovinu

Je opravdu šance, že pro nás emisní povolenky nebudou vůbec platit, a že za to ani nijak nezaplatíme? Nebo jak to s nimi opravdu je? Prosím buďte upřímná. Děkuji Václav

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kroměříž každoročně vypravuje dvě až tři desítky sociálních pohřbů

16:09 Kroměříž každoročně vypravuje dvě až tři desítky sociálních pohřbů

Lidem, kteří nemají blízkou osobu, schopnou či ochotnou vypravit pohřeb, je podle zákona povinno vyp…