Jeseník: Nové parkomaty se v ulicích objeví v září

14.07.2020 13:55 | Zprávy
autor: PV

Poruchové, zastaralé a některé zcela nefunkční. Takové jsou současné parkovací automaty v Jeseníku, které od září letošního roku nahradí nové a moderní přístroje. Budou mít menší spotřebu energie a nabídnou více možností platby. Současně s výměnou parkomatů dojde k úpravě ceníku za parkování.

Jeseník: Nové parkomaty se v ulicích objeví v září
Foto: wikipedia
Popisek: Pohled na Jeseník.

Řidiči mohou úhradu parkovného provést jedním ze tří způsobů - platební kartou, mobilní aplikací nebo mincemi. Prvním krokem při placení je zadání registrační značky vozidla, poté se navolí délka parkování a proběhne platba. Nespornou výhodou je, že po zaplacení se motoristé nemusí vracet ke svým vozům, aby umístili parkovací lístek za okno. O vše se postarají moderní technologie. Pro ty, kteří se s tímto systémem ještě nesetkali, může první platba přinést menší zdržení. „Lidé nejsou příliš zvyklí na zadávání registrační značky, které jim zprvu může připadat zdlouhavé. Je to však jako při zavádění každé novinky,“ řekl místostarosta Jeseníku Václav Urban.

Zatímco při platbě přes parkomat je nutné pokaždé zadávat registrační značku vozidla, při použití mobilní aplikace stačí tento krok provést pouze jednou. Navíc pomocí chytrého telefonu lze také prodloužit délku parkování, a to z jakéhokoliv místa. Nové parkomaty, které fungují ve větších či menších městech republiky, zároveň zjednoduší a zefektivní práci strážníků. „Pomocí mobilní aplikace, po vyfocení registrační značky, ihned zjistíme, zda řidič zaplatil nebo ne. Odpadne tak kontrola parkovacích lístků za sklem, což bývá někdy problematické,“ vysvětlil Radek Sedlář, zástupce ředitele Městské policie Jeseník.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

22:41 Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

Stánek města nabídl odpočinek i prostor pro sdílení názorů.