Jeseník: Počet spojů zůstane zachován, některé budou posíleny

24.08.2019 21:32

Připravovaná změna jízdních řádů autobusů a dopravní obslužnost byla na pořadu dne včerejšího zasedání dopravní komise Svazu měst a obcí Jesenicka. Dobrou zprávou je, že počet spojů zůstane zachován a některé budou posíleny.

Jeseník: Počet spojů zůstane zachován, některé budou posíleny
Foto: wikipedia
Popisek: Pohled na Jeseník.
reklama

„V případě stávajících spojů dojde jen k drobným časovým posunům. Pro nás je důležité, že po našem nátlaku zůstanou zachovány tři páry spojů na trase z Jeseníku přes Krnov a Opavu do Ostravy, kdy ještě nedávno hrozilo jejich ukončení v Krnově,“ okomentoval jednání místostarosta města Václav Urban. Dalším pozitivem je nasazení moderních vlakových souprav na Jesenicku, a to od roku 2020. „Bude se jednat o repasované nízkopodlažní vozy značky Stadler vybavené klimatizací, elektrickými zásuvkami a připojením na wifi,“ řekl místostarosta Urban.

Z úst zástupce Olomouckého kraje, náměstka hejtmana pro oblast dopravy Jana Zahradníčka, pak zazněl návrh na navýšení ročního příspěvku obcí na dopravní obslužnost ze současných 70 na 200 korun na občana. „Po věcné debatě jsme se s přítomnými starosty shodli, že jsme ochotni akceptovat 150 korun. Pro Jeseník to tak bude znamenat navýšení výdajů města ze zhruba 800 tisíc na 1,7 milionu korun,“ okomentoval dopad na městský rozpočet místostarosta Urban s tím, že je nutné poznamenat, že sám kraj dofinancovává dopravní obslužnost zhruba jednou miliardou, což v přepočtu na hlavu znamená 1730 korun.

Nutnost navýšení příspěvku kraj odůvodnil zvýšením cen pohonných hmot, platových ohodnocení řidičů, zkvalitněním služeb prostřednictvím nového dispečinku a navýšením rozsahu dopravní obslužnosti o téměř milion a půl kilometru za poslední čtyři roky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Opava: Kuchaři dostali moderní kuchyni, děti novou jídelnu

7:35 Opava: Kuchaři dostali moderní kuchyni, děti novou jídelnu

Jediné školní prázdniny stačily k tomu, aby opavská Základní škola Englišova získala moderní provoz …