Jeseník: Revitalizace hřbitova pokračuje

24.03.2019 14:49

Celkem 22 nových urnových míst vzniklo na hřbitově v Husově ulici, který se opět stane intenzivně využívaným pohřebištěm. Během postupné revitalizace nahradily nedávno vysazené sloupovité habry, tvořící obvodové aleje přestárlé stromy, k zemi šly také dřeviny, jež poškozovaly hrobová místa nebo ohrožovaly bezpečnost návštěvníků tohoto pietního místa.

Jeseník: Revitalizace hřbitova pokračuje
Foto: wikipedia
Popisek: Pohled na Jeseník.

„Okolí nových urnových míst bude upraveno, povrch pokryje ozdobný štěrk – kačírek a svah před hroby bude zatravněn,“ uvedl Roman Putko, vedoucí střediska údržby zeleně Technických služeb Jeseník. Na některá místa po odstraněných smrcích a tújích budou vysazovány solitéry z vhodných a výškově úměrných druhů dřevin, které hřbitov ozdobí a zároveň nebudou negativně působit na okolní hroby a návštěvníky.

Tím však revitalizace hřbitova rozhodně nekončí. „Aby splňoval nároky centrálního pohřebiště, musí následovat další etapy, ve kterých se vybuduje potřebná infrastruktura v horní části hřbitova. Jde například o zřízení odběrního místa vody, které je nyní pouze ve spodní partii areálu či přístupových cest, instalaci laviček a odpadkových košů. Obnova je odhadována asi na pět let, což závisí také na finančních možnostech ročních rozpočtů města Jeseník,“ vysvětlil Putko.

Další hrobová místa mají vniknout také na hřbitově v Bukovicích, místní části Jeseníku. Ten má sice již vyčerpanou kapacitu, nicméně disponuje vhodnou plochou pro její navýšení. O tomto kroku jedná město s technickými službami, své slovo bude mít také městská architektka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Praha: Hlavního město nevybralo ředitele magistrátu. Chystá se nové výběrové řízení

21:14 Praha: Hlavního město nevybralo ředitele magistrátu. Chystá se nové výběrové řízení

Dnes se uskutečnilo poslední jednání v rámci výběrového řízení na ředitele nebo ředitelku Magistrátu…