Jeseník: Víceúčelové hřiště chrání nové sítě

17.01.2021 21:10

Okolo víceúčelového hřiště byly vyměněny ochranné sítě. Podmínky pro poskytování tělovýchovných a sportovních služeb jsou tak opět kvalitnější.

Jeseník: Víceúčelové hřiště chrání nové sítě
Foto: wikipedia
Popisek: Pohled na Jeseník.
reklama

Benefitem je i zvýšení bezpečnosti, kdy létající míče již nebudou ohrožovat procházející chodce, cyklisty ani jiné dopravní prostředky. Akce byla z části financována dotací z Olomouckého kraje.

Anketa

Kdo si podle Vás nezaslouží státní kompenzace?

3%
hlasovalo: 10021 lidí

Ve dnech 24.11. – 25.11.2020 probíhaly práce spočívající ve výměně ochranných sítí vedoucích okolo víceúčelového hřiště. Stav sítí byl ve velmi neutěšeném stavu, aktivním užíváním hřiště byly značně opotřebené a potrhané, roztrhaná a zteřelá vlákna již neumožňovala další opravy. Provedla se tedy jejich demontáž, zrušily se stávající ochranné sítě a kotevní lanka a následně se namontovala nová. Oproti předchozímu stavu bylo přidáno třetí kotevní lanko pro lepší fixaci a delší životnost ochranných sítí. Nyní již nebudou létající míče ohrožovat procházející chodce ani cyklisty a jiné dopravní prostředky projíždějící okolo hřiště. Realizací akce se tak podařilo zkvalitnit podmínky pro poskytování tělovýchovných a sportovních služeb v Olomouckém kraji, což bylo i cílem poskytnuté dotace od Olomouckého kraje.

Celkové náklady na tuto akci činily 159.228 Kč bez DPH, z čehož částkou 79.614 Kč přispěl ze svého rozpočtu Olomoucký kraj.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hodonín: Očkovací centrum zahájilo provoz

17:39 Hodonín: Očkovací centrum zahájilo provoz

Velkokapacitní očkovací místo, které vzniklo v hodonínském kulturním domě, aplikovalo včera prvním d…