Jičín: Anketa rozhodla, průjezd ulicí Železnická bude v ranních hodinách omezen

25.12.2023 7:04 | Tisková zpráva
autor: PV

V září proběhl v Železnické ulici pokus „Školní ulice na zkoušku“, kdy byl na týden zakázán vjezd vozidel ve všedních dnech od 7 do 8 hodin. Držitelům karet ZTP byl vjezd povolen. Základní škola Železnická si užila týden ranního klidu. Omezení provozu v ranních hodinách následně ocenila i většina občanů v anketě.

Jičín: Anketa rozhodla, průjezd ulicí Železnická bude v ranních hodinách omezen
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jičín

Rada proto přijala usnesení, že pověřila Městský úřad Jičín, aby předložil možná opatření pro omezení provozu. Ta budou poté předložena Radě města k projednání.

V dotazníkovém šetření se 61,3 % respondentů vyjádřilo, aby tato úprava provozu byla trvalá. 38,7 % respondentů bylo proti. Celkem se dotazníkového šetření zúčastnilo 388 osob. Téměř 60 % z nich uvedlo, že jsou rodiči žákyně či žáka ZŠ Železnická, 25,5 % byli přímo žáci a 7,2 % byli zaměstnanci školy. Zbytek respondentů představovali místní rezidenti, občané pracující v blízkém okolí nebo ti, kteří nemají k ulici Železnická bližší vztah.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Riziko terorismu

Z čeho ta studie, dokument, který unikl a o kterém mluvíte vychází, když se v něm tvrdí, že hrozí zvýšené riziko terorismu v Evropě. Proč? Já to nechci zlehčovat, naopak mám strach a tak se ptám, jestli to je nějak relevantně podložené? Kdo dokument vypracoval a na základě čeho?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Žatec: Kulturní léto 2026

13:44 Žatec: Kulturní léto 2026

Město Žatec zve všechny obyvatele i návštěvníky na sérii letních akcí Kulturní léto 2026, která běhe…