Jičín: Bývalá lékárna na autobusovém nádraží bude přestavěna na centrum pro rehabilitace

29. 10. 2020 8:36

Rada města schválila smlouvu o smlouvě budoucí o nájmu nebytového prostoru u autobusového nádraží.

Jičín: Bývalá lékárna na autobusovém nádraží bude přestavěna na centrum pro rehabilitace
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jičín
reklama

V sousedství se nachází nové Polyfunkční komunitní centrum a původně v těchto prostorách sídlila lékárna. Její provozovatel však vypověděl smlouvu s pronajímatelem, kterým je město Jičín, a proto bylo vypsáno nabídkové řízení. To vyhrála společnost REHA Centrum Jičín s.r.o. 

Když je nyní Polyfunkční komunitní centrum v provozu, je možné řešit i prostory bývalé lékárny. S novým nájemcem proběhlo jednání. Zástupci firmy seznámili představitele města Jičína s plány. Mají hotový projekt na změnu užívání prostor z lékárny na rehabilitační ambulanci včetně stanovisek hygieniků a hasičů. Úpravy budou spočívat ve vybourání dvou příček, výměny povrchů, doplnění podhledů, v opravě omítek, vymalování, především ale bude instalována vzduchotechnika do čekárny a dvou ambulancí. Celkové náklady nájemce odhaduje na cca 1 milion Kč, z toho téměř třetina půjde na pořízení vzduchotechniky. Ta navýší hodnotu prostor. Nový nájemce proto požádal město Jičín o započtení části nákladů do výše nájemného. RM schválila započtení částky 150 tisíc Kč formou snížení nájemného po dobu tří let. 

Provozovatel lékárny na začátku letošního roku 2020 vypověděl smlouvu o pronájmu. Lékárna nebyla dlouhodobě v provozu, protože probíhala přestavba sousední budovy – „bývalá VZP“ byla rekonstruována na Polyfunkční komunitní centrum. Výpovědní lhůta vypršela na konci dubna 2020. Město vypsalo nabídkové řízení, ve kterém zvítězil právě provozovatel rehabilitačního centra. Celková výměra nebytových prostor je 183,07 m2.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ostrava: Další projekty z programu fajnOVY prostor jsou dokončeny

7:35 Ostrava: Další projekty z programu fajnOVY prostor jsou dokončeny

Celkem šest projektů, které v tomto roce podpořilo město Ostrava z programu, zaměřeného na zkvalitně…