Jičín: Festival Jinčí čin se letos uskuteční v budovách starého nákladového nádraží

12.04.2021 20:27

RM schválila krátkodobý pronájem objektů na bývalém nákladovém nádraží v Jičíně. V období od 26. července do 8 srpna tohoto roku bude nájemníkem zapsaný spolek ProVize Jičín.

Jičín: Festival Jinčí čin se letos uskuteční v budovách starého nákladového nádraží
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jičín
reklama

Budovy a prostory využije pro letošní ročník festivalu Jinčí čin. Jde o festival, který se každoročně snaží oživovat netradičním způsobem různá zákoutí Jičína. Vzpomeňme, že v minulosti se program festivalu uskutečnil v tzv. Bunkru nebo napříkald na Sídlišti Husova.

Anketa

Je vám líto, že Tomáš Petříček končí na ministerstvu zahraničí?

hlasovalo: 13052 lidí

Pronájem bude za symbolickou částku 100 Kč za den. Vedle toho je stanovena kauce 5000 Kč, která bude představitelům spolku vrácena po uplynutí nájmu. Objekty na nákladovém nádraží nemají zavedenu elektřinu a vodovod, chybí tedy i zázemí v podobě WC. Organizátoři s tím však počítají. Během festivalu zajistí mobilní WC i bezpečnost návštěvníků.

Organizátoři rovněž požádali o pronájem prostranství před budovou současného vlakového nádraží, aby zde zřídili dočasné stanové městečko. Prostranství však není v majetku města, nýbrž patří Českým drahám. Město tedy pořadatelům doporučilo obrátit se na ně. RM také zamítla možnost, aby stanové městečko vzniklo přímo na nákladovém nádraží – hlavní překážkou je blízkost obchodní zóny. Pronájem je schválen s tou podmínkou, že konání festivalu bude možné z hlediska epidemické situace.

Vlastní festival je plánován na 4. až 7. srpna Půjde již o 6. ročník festivalu Jinčí čin. Organizátoři v dopise uvádí, že se bude věnovat tématu „štěstí“. Součástmi programu budou diskuse s odborníky z oboru psychologie, filozofie a dalších disciplín, dále autorská čtení, koncerty nebo filmové projekce. Program bude koncipován tak, aby si své našly všechny věkové skupiny. Na nákladovém nádraží se bude konat celý festival – ve všedních dnech odpoledne, v sobotu pak po celý den.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chomutov: V městském parku jsou nové interaktivní prvky pro děti

15:57 Chomutov: V městském parku jsou nové interaktivní prvky pro děti

Město Chomutov dokončilo v minulých dnech realizaci jednoho z návrhů, který byl obyvateli města vybr…