Jičín: Města a organizace v regionu se sjednotí do Centrály cestovního ruchu KHK

28.01.2020 10:51

RM doporučuje ZM schválit dohodu o založení spolku Centrála cestovního ruchu Královéhradeckého kraje, z.s. Jičín v ní bude figurovat coby zakládající člen.

Jičín: Města a organizace v regionu se sjednotí do Centrály cestovního ruchu KHK
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jičín
reklama

Zastupitelé také rozhodnou o jičínském uchazeči do orgánů spolku, kde RM navrhuje zastupitelku Mgr. Alenu Stillerovou z Odboru kultury a cestovního ruchu MěÚ Jičín. Personální složení orgánů bude spolek teprve řešit, ale Jičín bude svůj nárok na funkce v orgánech spolku prosazovat, a to z pozice významného centra cestovního ruchu.

Smyslem centrály je společný zájem zakladatelů podporovat cestovní ruch a návštěvnost Královéhradeckého kraje. Cíle lze formulovat jako snahu zvýšit konkurenceschopnost našeho kraje v oblasti cestovního ruchu, zajistit efektivnost v řízení cestovního ruchu a zkrátka založit instituci, která bude schopná řešit nedostatky i budoucí problémy – opět v kontextu cestovního ruchu. Zakladatelé také budou podporovat cestovní ruch na celém území, a to včetně lokalit, kde potenciál ještě není plnohodnotně využit.

Zakládajícími členy je 7 měst, 9 organizací, jejichž agendou jsou kultura a cestovní ruch v regionu, a také Královéhradecký kraj. Jde o města Broumov, Dvůr Králové nad Labem, Hořice, Hradec Králové, Nová Paka, Náchod a právě Jičín. Zakladatelskými organizacemi jsou Destinační společnost Orlické hory a Podorlicko, Hradecká kulturní a vzdělávací společnost, s.r.o., Kladské pomezí, o.p.s., Krkonoše – svazek měst a obcí, Podzvičinsko, z.s., Sdružení Český ráj, z.s., Společnost pro destinační management Broumovska, o.p.s., Asociace turistických informačních center České republiky a Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pacov: Město otevřelo nové komunitní centrum

16:59 Pacov: Město otevřelo nové komunitní centrum

V pátek 14. února bylo za hojné účasti veřejnosti slavnostně otevřeno Komunitní centrum Pacov.