Jičín: Město se zabývá stavem stromů v Havlíčkově ulici

16.10.2021 11:47 | Tisková zpráva

Rada města schválila, že město Jičín nechá zpracovat odbornou analýzu stavu a možnosti řešení stromořadí v Havlíčkově ulici. Analýzu zhotoví dendroložka Ing. Martina Součková za 70 tisíc Kč včetně DPH.

Jičín: Město se zabývá stavem stromů v Havlíčkově ulici
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jičín

Jedná se o ulici, která vede od kruhové křižovatky u lipové aleje k ulici Husova. V její horní polovině jde o rušnou ulici. Chodníky po obou stránkách jsou lemovány sakurami. Byly zde vysazeny v roce 2005 a nyní se stromy rozrostly natolik, že dochází ke zvedání dlažby a vytlačování obrubníků. Na problém upozorňují i místní občané.

Analýza bude zpracována jako orientační návrh řešení a bude sloužit jako případný podklad pro vytvoření podrobné projektové dokumentace. V první fázi bude proveden dendrologický průzkum, tedy posouzení stavu jednotlivých stromů. Analýza nabídne více variant řešení.

Město Jičín se jednoznačně chce vyhnout možnosti stromy odstranit a nahradit je novými. Je však pravdou, že při neřešení této situace se stav povrchů v Havlíčkově ulici bude nadále zhoršovat. Jednou z variant je také ponechání stávajících stromů a speciální úprava ploch, avšak teprve analýza ukáže, zda je tato možnost proveditelná.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český Krumlov: Rekonstrukce plynovodu v Tovární ulici se protáhne do jara

9:37 Český Krumlov: Rekonstrukce plynovodu v Tovární ulici se protáhne do jara

Práce na rekonstrukci plynovodu v Tovární ulici v Českém Krumlově stále pokračují. Společnost EG.D, …