Jičín: Mírový běh se v sobotu 7. srpna zastaví v sportovním areálu

28.07.2021 13:19

Po dvou letech je město Jičín opět na trase mezinárodního mírového běhu. Dorazí k nám v sobotu 7. srpna a přibližně v 10:45 se běžci pozdraví s veřejností na oválu ve sportovním areálu. Přijďte se podívat.

Jičín: Mírový běh se v sobotu 7. srpna zastaví v sportovním areálu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jičín

Účastníci přiběhnou směrem od Popovic, dále budou pokračovat přes průmyslovou zónu, v parku u Šibeňáku zahnout k rybníku, až dorazí do sportovního areálu. Zde se na chvilku zastaví a pozdraví se s přítomnými. Poté zamíří k lipové alejí a proběhnou ulicemi Kukulova, Bolzanova, Jarošov, Hviezdoslavova a Hrachovská a skrze Holínské Předměstí opustí město Jičín. Rada města Jičína vyslovila mírovému běhu spoluúčast, na bezpečnost dohlédnou strážníci Městské policie Jičín.

Jičínská epizoda je součástí rozsáhlé akce – mírového běhu Sri Chinmoy-Home Peace Run. Jedná se o nesoutěžní štafetový běh olympijského typu s hořící pochodní s cílem porozumění mezi národy a lidmi celého světa. Peace Run nepropaguje ani nepodporuje žádné konkrétní náboženství nebo politický názor, snaží se podporovat svobodu, toleranci a porozumění. Zakladatelem je filozof, umělec a sportovec Sri Chinmoy.

Peace run vznikl v roce 1987 a tradičně je zahajována před budovou OSN v New Yorku. Tradiční pochodeň pozvedla řada osobností, patří mezi ně mimo jiné Václav Havel, Martina Navrátilová, Carl Lewis, Michail Gorbačov, Nelson Mandela, Matka Tereza a mnozí další.

Trasa letošního roku se vzhledem ke známým událostem omezila na Slovensko a Českou republiku. Start je dne 27. července a dne 1. srpna běžci překročí státní hranici a zamíří do Lednice. Odtud trasa povede před Dolní Kounici, Boskovice, Rychnov nad Kněžnou, Hořice, Mnichovo Hradiště, Litoměřice, Žatec, Boží Dar a poté až k německé hranici, kde skončí dne 11. srpna.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havířov získal Elektrooskara a stal se skokanem roku 2020

21:17 Havířov získal Elektrooskara a stal se skokanem roku 2020

Havířov patří mezi obce, jejichž občané nejlépe třídí vysloužilá elektrozařízení. V roce 2020 se Hav…